به گفته حقانی نسب کارشناس ارشد بازار سرمایه اگر قصد سرمایه گذاری در بانک را دارید بهتر است بدانید که سرمایه گذاری در بانک و سپرده بانکی بدترین روش سرمایه گذاری است زیرا از یک طرف سود چندانی به شما نمی دهد و برای دریافت سود کامل بانکی باید حداقل یک سال صبر کنید و از طرف دیگر این نوع سرمایه گذاری موجب خلق نقدینگی و ایجاد تورم در کشور است. بهترین نوع سرمایه گذاری سرمایه گذاری در بازار شراکت محور بورس به خصوص به روش عیرمستقیم و از طریق سبدهای سرمایه گذاری اختصاصی است زیرا سود و امنیت آن بیشتر است و به قیمت زیان قشر ضعیف و متوسط جامعه تمام نمی شود. در ادامه بیشتر بخوانید:

 

سپرده سرمایه گذاری بانکی، بدترین روش سرمایه گذاری است

از سپرده سرمایه گذاری بانکی خارج شوید، سپرده سرمایه گذاری بانکی، بدترین روش سرمایه گذاری با کمترین سود و متهم اصلی خلق نقدینگی و تورم کشور است، ضمن اینکه برای گرفتن کامل کمترین سود هم، باید حداقل یکسال صبر کنید.

به مردم عزیز توصیه می کنم از سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت بانکی خارج و آن را فسخ کنند و به جایش درحسابهای سبد سرمایه گذاری اختصاصی مطمئن بادرآمد ثابت، اسناد خزانه، اوراق مشارکت، اوراق تبعی بورس، صندوقهای سرمایه گذاری با درآمد ثابت که به بانکها وابسته نیستند و…. که همگی سود بیشتر از بانک دارند، سرمایه گذاری کنند.

 

پول و شبه پول رایج هر کشوری، وسیله مبادله و اعتبار است وسیله سرمایه گذاری نیست.

متاسفانه سالهاست سیستم بانکی کشور به غلط از پول و شبه پول به عنوان وسیله سرمایه گذاری باشبهه ربوی استفاده می کند و همین موضوع باعث شده که روزانه بالغ بر ۱۰۰۰میلیارد تومان نقدینگی بلامحل از همین محل خلق شود که زمینه تورم دو رقمی و خالی شدن جیب مردم بویژه فشر ضعیف جامعه را فراهم کند.

جالب اینجاست که این کار به نفع بانک ها بوده و ضمن کاهش هزینه پول و شبه پول، بانکها از زیاندهی خارج و موجب اصلاح و مثبت شدن تراز عملیاتی آنها خواهد شد و توسعه تولید را به همراه خواهد داشت، چرا که در این مکانیزم پول و شبه پول از سیستم بانکی خارج نمی شود و بانک هایی که سپرده خود را ازدست می دهند، می توانند از بازار بین بانکی با نرخهای سود خیلی پائینتر قرض کنند.

همچنین بخوانید: دولت با کاهش نرخ سود بانکی می تواند با یک تیر ۴ نشان بزند!!!

 

ساختار غلط سیستم بانکی کشور منشا اصلی چهار معضل اساسی کشور به شرح زیر است:

  • حذف تولید
  • فساد ساختاری
  • تورم ساختاری
  • و هدایت منابع به سمت سوداگری است

لذا مهم نیست که پولت کم است مهم این است که پولت را به بهترین روش سرمایه گذاری کنی.

بهترین روش سرمایه گذاری این است که هم سود و امنیتش از بقیه بیشتر باشد و هم به قیمت زیان قشر ضعیف و متوسط جامعه تمام نشود، لذا بهترین روش این است که شریک کسب و کارهای موفق دیگران در بازار مبادله شراکتها یا بازار شراکت محور بورس شوید.

از دوستان خواهش می کنم تا می تونید این پست را همرسانی کنید.