شرکت سبدگردان هدف در راستای پوشش انواع سلایق مشتریان خود در ریسک پذیری و سودآوری اقدام به راه اندازی صندوق های اختصاصی مختلفی براساس ریسک و بازدهی نموده است.

صندوق اختصاصی یا سبد چه فرقی با صندوق مشترک دارد؟

سبد اطمینان هدف

ریسک خیلی کم

در این نوع سبد یا صندوق اختصاصی کمترین مقدار ریسک بر روی سرمایه اعمال می گردد و هدف اصلی حفظ اصل سرمایه و کسب سودهای مطمئن بازار سرمایه از قبیل سودهای تضمین شده توسط دولت و سازمان بورس و شرکت های معتبر است.
عملکرد در این نوع سبد تقریبا مشابه صندوق مشترک صبای هدف با درآمد ثابت است.

سبد آرامش هدف

ریسک کم

در سبد آرامش تاکید روی حفظ سرمایه و کسب سودهای مطمئن و منطقی بازار در افق دید زمانی مشخص شده است. در واقع هدف  کسب سود حداکثری در سایه حفظ اصل سرمایه با ریسک کم می باشد. توزیع سهام و اوراق مشارکتی که سود و اصل سرمایه در آن تضمین شده بسته به جریانات ریسک گریزی و شرایط بازار طبق تشخیص مدیر سبدگردانی قابل تغییر است ولی ریسک بالایی در سبد آرامش برای سرمایه گذاران انتخاب نمی شود و اگر سهامی نیز خریداری می شود، با شرط ریسک کم و نقدشوندگی بالا انتخاب می شود. سبد آرامش تقریبا معادل صندوق سرمایه گذاری مشترک از نوع مختلط می باشد.

این سبد جزء محبوب ترین نوع صندوق اختصاصی سبد گردان هدف می باشد.

سبد ابتکار هدف

ریسک متوسط

این سبد یا صندوق اختصاصی ابتکار برای سلایقی که ریسک پذیر هستند طراحی شده است. نسبت توزیع اوراق و سهام خریداری شده در این نوع سبد بسته به جریانات ریسک پذیری و شرایط بازار قابل تغییر است و این سبد دارای ریسک متوسط است. هدف اصلی در این صندوق برقراری رابطه تعادل بین حداکثر سود و حفظ سرمایه است. در این نوع صندوق اختصاصی سرمایه گذار ریسک از بین رفتن سرمایه خود را قبول می کند و در ازاء آن سودهایی دریافت می کند که قابل توجه هستند.

سبد اهرمی هدف

ریسک بالا

سبد اختصاصی اهرمی هدف برای سرمایه گذارانی طراحی شده است که از ریسک پذیری بسیار بالایی برخوردار هستند و همچنین به دنبال کسب حداکثر سود ممکن در بازار بورس هستند. در این پلن سرمایه گذاری سعی میشود حداکثر تا ۵۰ درصد آورده اولیه سرمایه گذار اعتبار گرفته شود و در واقع از یک اهرم مالی استفاده شود تا سرمایه گذار با دارایی بیشتری در بورس حضور داشته باشد.

سبد تجمیعی تک سهم

ریسک پایین

هدف از طراحی این سبد، تجمیع سهام سهامداران خرد یک شرکت جهت ایجاد ارزش افزوده مدیریتی و بلوکی با ۲۰ درصد بالاتر از قیمت خرده فروشی بازار و
همچنین پیگیری حرفه ای، قانونی حقوق و منافع سهامداران خرد آن شرکت می باشد. در این شرایط سهامدار ضمن تامین منافع سهامداری خود، دارایی های خود را تحت مدیریت حرفه ای قرارداده و ارزش افزوده بیشتر نسبت به شرایط خرده فروشی نصیبش می شود. همچینین این امکان برای سرمایه گذار فراهم می شود که در شرایط خاص بخشی کمی از دارایی اش (حداکثر ۵درصد) به سهام های پربازده دیگر اختصاص یابد.

 

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

ما در شرکت سبدگردان هدف برای آگاهی هرچه تمام تر شما مشتریان عزیز گزارش بازدهی هریک از سبدهای سرمایه گذاری هدف را در بورس به تفکیک ماه در انتهای هرماه از سال، طبق آمار آماده کرده و در وبسایت قرار می دهیم.

همچنین شما می توانید آرشیو این گزارشات را در همین پیج و در ادامه مشاهد کنید.

آمار مربوط ۱۲ ماه اخیر

گزارش بازده ماهیانه و سالانه سبدهای سرمایه گذاری هدف در ۱۲ ماه اخیر

آمار مربوط به سال ۹۸

گزارش بازده ماهیانه و سالانه سبدهای سرمایه گذاری هدف در سال ۱۳۹۸

دیگر سبدهای سرمایه گذاری هدف