پس از قابلیت فروش سهام عدالت در هفته جاری برای افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده بودند، مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری مرکزی از رفع محدودیت فروش برای سهامداران غیر مستقیم سهام عدالت تا پایان سال خبر داد و گفت: با بورسی شدن همه شرکت های استانی تا پایان سال، فروش سهام عدالت غیر مستقیم برای همه ممکن می شود.

فروش سهام عدالت روش غیر مستقیم

محمد جواد فرهانیان مدیر برنامه‌ ریزی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، از امکان فروش سهام عدالت غیر مستقیم تا پایان سال خبر داد و گفت دو روز گذشته اولین شرکت استانی (وسخراج) وارد بازار بورس شد، تا پایان سال همه شرکت های استانی وارد بورس خواهند شد و فروش سهام عدالت غیر مستقیم برای همه ممکن می شود.

در حال حاضر معامله ۳۰ درصد دوم سهام عدالت نیز ممکن شده و افرادی که روش آزادسازی مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند می توانند همه ۶۰ درصد سهام خود را از طریق بانک و کارگزاری ها به فروش برسانند. سهامداران غیر مستقیم سهام عدالت نیز بعد از ورود شرکت های استانی به بورس دیگر محدودیتی برای فروش نخواهند داشت.

اما نکته ای که وجود دارد این است که امکان دارد مشکل واریز پول فروش سهام عدالت ۳۰ درصد اول برای ۳۰ درصد دوم هم وجود داشته باشد، از اینرو توصیه فرهانیان به سهامداران عدالت این است که حتما سجامی شوند و همچنین از صحت اطلاعات خود در سایت سهام عدالت و سازمان خصوصی سازی اطمینان پیدا کنند و در صورت وجود مشکل هرچه سریعتر آنرا برطرف کنند. به این ترتیب فروش سهام عدالت به سادگی از طریق کارگزاری امکان پذیر خواهد بود.

مدیر برنامه‌ ریزی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در پایان گفت: اگر یک سهامدار با مشکلی در بازار مواجه شود و مشکل او از طریق شورای حل اختلاف کانون کارگزاران برطرف نشود، می تواند با مراجعه به هیات داوری سازمان بورس احقاق حق کند.

 همچنین بخوانید: نرخ سود وام سهام عدالت ۱۸% و دوره بازپرداخت آن ۳ ساله است