فرهانیان مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار از واگذاری سهام عدالت اموات تا پایان شهریور خبر داد و گفت در صورت فراهم شدن زیر ساخت های لازم، ممکن است این طرح زودتر هم انجام شود.

انتقال سهام عدالت فوت شدگان تا پایان تابستان انجام می شود

از آغاز ثبت نام سهام عدالت در ۱۰ سال گذشته تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار سهامدار عدالت فوت شده اند و در حال حاضر انتقال سهام عدالت متوفی به وارث باید بصورت الکترونیکی و مکانیزه انجام شود.

به گفته فرهانیان مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی، ورثه باید خواسته خود در خصوص واگذاری سهام عدالت اموات را از طریق سازمان خصوصی سازی به قوه قضائیه و شرکت سپرده گذاری مرکزی انتقال دهند و برای عملی شدن این کار، سامانه های موجود در شرکت سپرده گذاری باید با سامانه های قوه قضائیه، دادگاه و سازمان خصوصی سازی ارتباط پیدا کنند.

او در ادامه گفت برای انتقال سهام عدالت فوت شدگان، یکی از ورثه از بقیه اعضا وکالت می گیرد و در خواست خود را برای انتقال به دادگاه ارائه می دهد و بعد از صدور حکم از سوی دادگاه، انتقال حکم به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی انجام می شود و افراد به عنوان ورثه شناسایی می شوند.

به گفته فرهانیان بهتر است ورثه فرایند احراز هویت الکترونیکی و سجامی شدن را قبل از رسیدن اطلاعاتش به شرکت سپرده گذاری انجام داده باشد.

 همچنین بخوانید: احراز هویت غیرحضوری سجام چگونه است؟

انتقال سهام عدالت فوت شدگان 

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری در مورد انتقال سهام عدالت متوفی به وارث گفت: انجام این طرح تا حدودی به دادگاه و قوه قضائیه وابسته است و از سمت این نهادها رسیدگی می شود که در نظر داریم الکترونیکی شود و اگر چنین نشود، شورای حل اختلاف محلی و رویه تعیین شده از سوی قوه قضاییه پیگیری می‌شود و با ارسال اطلاعات از شعب دادگاه به معاونت حقوقی شرکت سپرده گذاری و اجرای مراحل، در کمتر از یک هفته این پروسه انجام می شود.

کارت اعتباری سهام عدالت شامل چه کسانی می شود؟