روز گذشته نشستی با حضور رئیس جمهور و وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد، در این گفتگو حسن روحانی از عرضه سهام شرکت های دولتی و سهیم بودن اقشار مختلف مردم در بازار بورس ابراز خرسندی کرد و از مسئولین اقتصادی کشور خواست تا زمینه مناسبی را برای گسترش این فعالیت ها ایجاد کنند.

روحانی تلاش برای ایجاد تعادل اطمینان بخش در بورس را الزامی دانست و به ضرورت ایجاد فضای مطمئن برای مردم در بازار سهام اشاره کرد.

در این گفتگو همچنین، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی گزارشی را در مورد عملکرد و برنامه های وزارت دارایی برای ساماندهی هرچه بهتر بازار بورس، روند فروش سهام صندوق واسطه گری مالی یکم، برنامه های وزارت اقتصاد و دارایی در زمینه آزادسازی بخشی از سهام عدالت و اقدامات این وزارتخانه در راستای توسعه بازار سرمایه و بورس و ایجاد انگیزه به مردم برای حضور در این عرصه به رئیس جمهوری ارائه داد.

همچنین بخوانید: آیا بازار بورس یکباره ریزش خواهد کرد؟

در پایان رئیس جمهور فروش اوراق مالی اسلامی را راه حل مناسبی برای تامین مالی طرح های عمرانی دانست و افزایش آگاهی مردم از بازار بورس و سرمایه را عامل مهمی در رونق سرمایه گذاری برای افراد و همچنین رونق اقتصادی کشور مطرح کرد و گفت باید شرایطی فراهم شود تا همه شرکت های معتبر و سود آور بتوانند سهام خود را در بازار بورس عرضه کنند.