به دنبال خبر مجاز شدن فروش ۳۰% از سهام عدالت از ۳ خرداد ۹۹، سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت، حسین فهیمی گفت: افرادی که آزادسازی به روش مستقیم را انتخاب کرده اند از تاریخ ۶ تا ۱۰ خرداد با مراجعه به بانک ها (بانکی که شماره شبای سهام عدالت سهامداران متعلق به آن بانک است) می توانند ۳۰ درصد از سهام عدالت خود را بفروشند.

افرادی که آزاد سازی به روش مستقیم را انتخاب نموده اند تا ۱۰ خرداد فرصت دارند ۳۰% از سهام عدالت خود را بفروشند 

فهیمی گفت: در حالی که از ۳ خرداد امکان آزادسازی ۳۰ % از سهام عدالت برای افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند فراهم شده، آن دسته از افرادی که روش غیر مستقیم را برای آزادسازی سهام خود انتخاب نموده اند، بعد از پذیرفته شدن نماد شرکت های سرمایه گذاری در بورس مجاز به فروش کل سهام خود می باشند.

تا قبل از آزادسازی سهام عدالت، شماره شبای حدود ۵ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت در سامانه ثبت نشده بود که بعد از اجرای طرح آزادسازی، در حال حاضر ۶۰۰ هزار نفر از این افراد شماره شبای خود را ثبت کرده اند اما هنوز برخی از آنها تایید نشده است.

حال با توجه به اینکه شماره شبای برخی افراد هنوز تایید نشده، اگر جزء افرادی باشند که آزادسازی به روش مستقیم را انتخاب نموده اند، همچنان فروش ۳۰% درصد از سهام با مراجعه به بانک برای آنها امکان پذیر است و بعد از صدور کد بورسی برای این افراد، باید از طریق سامانه سجام احراز هویت انها انجام گیرد.

همچنین بخوانید: سهام عدالت افراد متوفی چه می شود؟

آزادسازی و فروش سهام عدالت برای آن دسته از سهامداران سهام عدالت که سن آنها کمتر از ۱۸ باشد نیز با همراهی پدر یا قیم آنها امکان پذیر است.

پر کردن فرم درخواست فروش سهام عدالت برای فروش سهام الزامی است

معمار نژاد معاون وزیر اقتصاد نیز اخیرا با مدیر بانک های کشور در مورد شرایط لازم برای فروش سهام عدالت از طریق مراجعه به بانک ها مکاتبه ای داشت که در آن درخواست شده بود تا اطلاع رسانی منظم در شعب مختلف بانک ها و برای سهامداران به منظور فروش سهام عدالت از طریق بانکها از روز سه شنبه ۶ تا ۱۰ خرداد ماه صورت گیرد.

گفته شده اگر فردی تصمیم به فروش سهام عدالت از طریق بانک را داشته باشد حتما باید فرم درخواست فروش سهام را پر کند که شامل ۷ بند است.

فرم درخواست فروش سهام عدالت