بعد از آزاد سازی سهام عدالت در اوایل سال جاری و در نظر گرفتن روش هایی برای مدیریت این سهام، تصمیماتی نیز در مورد سهام عدالت متوفیان گرفته شد، اما با وجود اینکه از آزادسازی سهام عدالت چندین ماه گذشته، هنوز انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث بدرستی انجام نشده و برای بسیاری از افراد این سوال مطرح شده که چرا انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث با تاخیر همراه است؟

حسین فهیمی سخنگوی آزادسازی سهام عدالت: ‌انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در آیین ‌نامه سهام عدالت تصویب شده اما ابتدا باید مشخص شود که برای واگذاری سهام عدالت به وراث به کدام زیرساخت‌ های اجرایی و نرم‌ افزاری نیاز داریم.

بعد از آزادسازی سهام عدالت، مسئولین در مورد زمان انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث گفتند که وراث باید منتظر باشند تا انتقال سهام عدالت متوفیان در زمان مناسبتری انجام شود و مدتی بعد سازمان خصوصی سازی اعلام کرد که پس از ارسال اسامی سهامداران عدالت به شرکت سپرده‌ گذاری، وراث می توانند با همراه داشتن گواهی فوت و وکالت، برای انتقال سهام عدالت اقدام کنند. اما در وضعیت فعلی که مرحله انتخاب روش مدیریت سهام عدالت توسط سهامداران است، نیاز به انجام کاری از سوی وراث سهامداران عدالت نیست.

با همه این تفاسیر بعد از گذشت چندین ماه از آزادسازی سهام عدالت، هنوز انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث انجام نشده است.

به گفته حسین فهیمی: تاکنون ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از وراث متوفیان سهام عدالت باید منتظر اطلاعیه ‌های این شرکت در خصوص انتقال سهام عدالت اموات باشند و شرکت سپرده ‌گذاری مرکزی تصمیم دارد در سومین مرحله آزادسازی سهام عدالت، انتقال سهام عدالت متوفیان را بصورت الکترونیکی انجام دهد و کارشناسان شرکت سپرده ‌گذاری مرکزی در تلاش هستند تا همه فرایند های انتقال سهام عدالت متوفیان بصورت غیر حضوری انجام شود. بنابراین وراث باید تا زمان فراهم شدن زیر ساخت های لازم برای این کار، علاوه بر احراز هویت در سامانه سجام، اقدامات لازم برای انحصار وراثت را انجام دهند.

 همچنین بخوانید: سهام عدالت به غیر از فروش چه مزایایی دارد؟

بهترین روش سرمایه گذاری

همه دیدگاه‌ها:

  1. shahin

    مهر ۲, ۱۳۹۹

    باسلام درخصوص سهام عدالت کارگزاران ناظر فقط فکرمنفعت خودهستن وقتی سهامی چند روز ماه در صف معامله گیرکرده یا مشتری برا خرید نیست لازم اینجا بحال سهامداران تدبیری اندیشده شود سهام انگار درچای عمیق افتاده هیچ راه بیرون امدنی نیست ن میتونی فروش را لغب کنی ن میتونی ناظرت را تغییر بدی واقعا ک خواهشن دراین خصوص فکری بحال سهامداران بکنین

دیدگاه شما: