حسن علایی معاون سازمان خصوصی سازی از مجاز شدن فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت از امروز، سوم خرداد ۹۹ خبر داد و گفت امکان فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت برای افرادی که روش مستقیم و یا غیر مستقیم را انتخاب نموده اند فراهم شده است.

علائی به ارزشمند بودن شرکت های موجود در سهام عدالت اشاره کرد و گفت با توجه به روند صعودی بورس، نگهداری سهام عدالت برای بلند مدت می تواند سرمایه گذاری مناسبی باشد اما در صورتی که سهامداران تمایل به فروش داشته باشند، از امروز ۹۹/۰۳/۰۳ امکان فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت با مراجعه به بانک ها وجود دارد و تنها نکته ای که وجود دارد این است که افرادی که آزاد سازی به روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند باید صبر کنند تا وضعیت شرکت های سرمایه گذاری استانی مشخص شود.

او در توضیح این وضعیت گفت: تا ۱۰ خرداد اطلاعات در اختیار شرکت سپرده گذاری مرکزی قرار می گیرد و بعد از این تاریخ تعداد سهامداران استان ها مشخص می شود که باید روند افزایش سرمایه شرکت ها و درج نماد در بورس یا فرابورس مشخص شود که این مراحل به ۱ ماه زمان نیاز دارد.

همچنین بخوانید: فروش سهام عدالت از طریق بانک ها

علایی همچنین گفت شرایط فروش سهام عدالت برای افرادی که کد بورسی دارند و سایر مردم یکسان است و تاثیر آزادسازی سهام بر شاخص کنترل خواهد شد.

معاون سازمان خصوصی سازی با اشاره به منافع آزاد سازی سهام عدالت به ویژه برای تعداد زیادی از مستمری بگیرهای نهادهای دولتی گفت: با توجه NAV شرکت های موجود در سهام عدالت، ارزشمند بودن آنها و همچنین روند صعودی بازار سرمایه، پیش بینی می شود تنها افرادی که نیاز مالی فوری داشته باشند سهام خود را بفروشند.