معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی، از حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی و الکترونیکی شدن نسخه نویسی خبر داد و گفت با همکاری وزارت بهداشت تا ۵ ماه دیگر نسخه نویسی بصورت الکترونیکی انجام می شود و دفترچه های بیمه تامین اجتماعی حذف می شوند.

حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی تا ۵ ماه دیگر

با توجه به اینکه از ابتدای خرداد، استعلام اعتبار دفترچه های بیمه درمانی و همچنین تمدید خودکار آنها بصورت غیر حضوری انجام شده، میزان مراجعه به شعبه ها و کارگزاری های تامین اجتماعی تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

به گفته مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی فرآیند حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی و نوشتن نسخه ها بصورت الکترونیکی نیازمند مقدماتی است که به همکاری همه کادر درمانی از جمله پزشکان و سایر کادر درمان نیاز دارد. ضمن اینکه عملی شدن چنین هدفی نیازمند سامانه ای پر سرعت و به دور اختلال می باشد تا مردم بتوانند از خدمات آن استفاده کنند.

سالاری در ادامه گفت ما به دنبال این هستیم تا اقدامات فنی برای حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی بسرعت انجام شود و تا ۵ ماه آینده نسخه نویسی بصورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام شود.

افراد برای استعلام دفترچه بیمه تامین اجتماعی می توانند از طریق مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی و همچنین شماره گیری کدهای دستوری ussd اقدام کنند و در نهایت فرد بیمه شده با مراجعه به مراکز درمانی می تواند نسبت به درمان خود اقدام کند.

 همچنین بخوانید: اعلام جزئیات کامل همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

تجویز داروی غیر ضروری و به دور از نیاز بیمار علاوه بر اینکه سلامت بیمار را تهدید می کند، موجب اسراف می شود، به این ترتیب صرفه جویی در تجویز داروهای غیر ضروری از جمله مزیت های نسخه نویسی الکترونیکی می باشد.