مجتمع کشت و صنعت چین چین که با نماد غچین در بازار دوم بورس در حال فعالیت می باشد اخیرا از موافقت هیئت مدیره با افزایش سرمایه به میزان ۲۷۱ درصد خبر داد. افزایش سرمایه غچین از محل سود انباشته می باشد.

حوزه فعالیت های مجتمع کشت و صنعت چین چین:

اگر از سهامداران غچین هستید بهتر است اطلاعاتی درباره شرکت کشت و صنعت چین چین داشته باشید. شرکت کشت و صنعت چین چین در حوزه تهیه و تولید انواع مواد غذایی کنسرو شده ، یخ زده و یا خشک، کشت انواع محصولات کشاورزی و احداث باغات میوه، ایجاد کارخانجات بسته بندی و صنایع وابسته، ایجاد سردخانه به منظور حفظ و نگهداری محصولات غذایی، واردات ماشین آلات و لوازم مورد نیاز کارخانه، مشارکت در سایر شرکتها و بطور کلی انجام کلیه عملیات تجاری و صنعتـی فعالت میکند.

افزایش سرمایه غچین از محل سود انباشته:

هیئت مدیره شرکت چین چین پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و تقسیم سود ۲۸۰ ریالی به ازای هر سهم و منظور نمودن مابقی سود سال جاری به حساب سود انباشته، تصمیم به افزایش سرمایه از محل سود انباشته نموده است.

هیات مدیره پس از بررسی صورتجلسه مجمع، گزارش حسابرس و بازرس قانونی و صورت های مالی حسابرسی شده، تصمیم به ارائه پیشنهاد افزایش سرمایه از محل سود انباشته به میزان ۶۵ میلیارد تومان کرده که تهیه گزارش توجیهی در دستور کار قرار گرفت.

افزایش سرمایه غچین مورد تایید هیئت مدیره قرار گرفته و بعد از تایید حسابرس و در صورت موافق سازمان بورس و بانک مرکزی به تصویب می رسد. در صورت تصویب افزایش سرمایه غچین، میزان افزایش سرمایه غچین ۲۷۱ درصد از محل سود انباشته خواهد بود. افزایش سرمایه از محل سود انباشته یکی از انواع جذاب افزایش سرمایه می باشد و باعث می شود سودآوری شرکت با سرعت بیشتری انجام شود.

یکی دیگر از مزایای افزایش سرمایه از محل سود انباشته این است که به سهامداران سهام جایزه تعلق می گیرد و در ازای دریافت این سهام نیاز به پرداخت مبلغ اضافی نیست.

افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب غچین:

غچین (مجتمع کشت و صنعت چین چین) در افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب اعلام کرد که طرح تولید و فروش خیار شور را به طور آزمایشی شروع کرده است و هدف از انجام این کار ایجاد تنوع در سبد محصولات می باشد و در صورت موفقیت آمیز بودن این طرح تولید انبوه این محصول در دستور کار قرار خواهد گرفت.