شرکت های خودرو سازی ایران خودرو و سایپا بعد از مراسم قرعه کشی و مشخص شدن پذیرفته شدگان خرید خودرو، اطلاعیه ای صادر کردند که شامل چند بند می باشد. این دو شرکت ضمن انتشار این اطلاعیه فروختن حواله و یا امتیاز خودرو را غیر قانونی اعلام کردند.

همچنین به افراد هشدار داده شد در چنین شرایطی ممکن است کلاهبردان با هدف سودجویی به پذیرفته شدگان خوردو پیشنهاداتی مبنی بر فروش یا واگذاری ارائه دهند، اما برندگان مطلع باشند مشخصات افرادی که نام آنها در قرعه کشی محصولات سایپا و ایران خودرو انتخاب شده در اختیار دستگاه های نظارتی قرار گرفته و اعمال هرگونه تصرف یا تخلف در این اسامی غیر ممکن است. در ادامه اطلاعیه جدید سایپا و ایران خودرو در خصوص واگذاری امتیاز خرید خودرو را مشاهده نمائید:

همچنین ببینید: اعلام نتایج قرعه کشی محصولات ایران خودرو

اطلاعیه مشترک ایران خودرو و سایپا در خصوص واگذاری امتیاز خرید خودرو

پس از انجام قرعه کشی محصولات سایپا و ایران خودرو، اطلاعیه مشترک ایران خودرو و سایپا از سوی این دو گروه خودرو ساز منتشر شد که شامل موارد زیر می باشد:

۱ – با توجه به ابلاغی که در کمیته خودرو با حضور سازمان بازرسی کل کشور و دادستانی به تصویب رسیده است، امکان فروش وکالتی خودرو از این دو شرکت تا یکسال غیر ممکن است.

۲ – بعد از تحویل خودرو به خریدار سند خودرو تا یکسال به صورت رهن نزد شرکت خودرو ساز (ایران خودرو یا سایپا) باقی می ماند و طبیعتا در این مدت امکان فروش خودرو وجود ندارد.

۳ – بعد از تحویل پلاک به فرد خریدار، انتقال یا واگذاری آن به فردی دیگر غیر ممکن است و در صورت مشاهده با فرد صاحب پلاک به عنوان متخلف برخورد خواهد شد.

۴ – برای تحویل خودرو، اطلاعات فردی که ثبت نام کرده با مشخصات و مدارک هویتی فرد تحویل گیرنده مطابقت داده می شود.

 همچنین بخوانید: هرآنچه سرمایه گذاران سهام خودرو از شرکت سرمایه گذاری ایران خودرو باید بدانند