با اینکه طی هفته های گذشته شاهد نوسان و ریزش بازار بورس بودیم اما بازار سرمایه همچنان برای سرمایه گذاران جذاب است و افراد برای جذب نقدینگی، بازار بورس را به سایر بازارها ترجیح می دهند. با وجود ریسکی که همواره در بازار بورس وجود دارد، این بازار همواره برای کسب سود در بلند مدت بهترین گزینه است.

محمد مهدی بحرالعلوم، مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن، ضمن تاکید بر صعودی بودن بازار سرمایه، به عوامل تاثیر گذار بر روی بورس اشاره کرد و در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: انتخابات ایالات متحده تنها تاثیر روانی و ذهنی دارد و طی بلند مدت هیچ آسیبی به اقتصاد کشور ما وارد نمی کند و رشد بورس ادامه دارد.

مدیر عامل کارگزاری بانک مسکن: رشد بورس ادامه دارد

بحرالعلوم در خصوص تأثیر انتخابات آمریکا بر صنایع پیشرو در بازار سرمایه اذعان داشت: با پیروزی دموکرات ها در انتخابات آمریکا مبحث هیجانی افزایش قیمت دلار به اتمام خواهد رسید که البته بعید میدانم نرخ دلار به زیر ۲۵ هزار تومان برسد. در کنار کاهش قیمت دلار شاهد تسهیل تبادل مالی و تجاری خواهیم بود و این موضوع افزایش سود آوری شرکت ها را به همراه دارد. در صورت پیروزی ترامپ، به دلیل افزایش دلار، بازار ارز دچار هیجان می شود و شاهد صعود قیمت سهام شرکت های صادرات محور خواهیم بود که البته درصد گسترده ای از ناشران بورسی در این بخش فعال هستند.

 همچنین بخوانید: نظرات کارشناسان درباره تاثیر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بر بازار سرمایه ایران

بحرالعلوم ادامه داد: انتخاب هر دو کاندید ریاست جمهوری در آمریکا محرک بازار سرمایه است. دلیل عمده آن نیز تحرکات نرخ دلار یا تسهیل تبادل مالی و تجاری است. توصیه همیشگی به سهامداران این است که به هیچ عنوان در بازار سرمایه رفتار هیجانی نداشته باشند و در پی خرید طلا، مسکن، سکه و دلار نباشند.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)