شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا بزرگترین هلدینگ چند رشته ایی ایران می باشد که طبق تصمیمات اتخاذ شده در مجمع شستا که در ۲۳ مهرماه ۱۳۹۹ برگزار شد به ازای هر سهم ۱۲۰ تومان سود نقدی به سهامداران شستا تخصیص داده شد پس از ان اعلام شد که سود سهام به سهامداران حقیقی از طریق سجام پرداخت میشود اما بسیاری از سهامداران همچنان پولی دریافت نکرده اند.

افرادی که هنوز سود شستا را دریافت نکرده اند چکار کنند؟

طبق نامه ای که شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا به اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس اوراق بهادار ارسال کرده، سود سهام شستا به سهامداران حقیقی که دارای شناسه در سامانه سجام می باشند از تاریخ ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۹از طریق سامانه سجام واریز شده است. 

اما در این بین بسیاری از افرادی که در سجام هم ثبت نام کرده بودند سود سهام خود را دریافت نکرده اند و برای افراد این سوال پیش می آید که چرا سود شستا به حساب سجامی من واریز نشده؟ برای دریافت سود شستا چه کنم؟

سهامداران حقیقی که سود شستا را هنوز دریافت نکرده اند میتوانند از تاریخ ۱۵ آذرماه ۱۳۹۹ با مراجعه به شعب بانک رفاه کارگران، با همراه داشتن اصل کارت ملی و اعلام کد سهامداری سود سهام خود را دریافت نمایند.

میزان سودی که به هر سهامدار شستا میرسد چقدر است؟ بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در مجمع شستا که صبح امروز چهارشنبه ۲۳ مهرماه ۱۳۹۹ به ازای هر سهم ۱۲۰ تومان سود نقدی به سهامداران شستا تخصیص داده شده است.

بیشتر بخوانید: پیش بینی “سود شستا” در بورس و برنامه‌های این شرکت برای آینده

چه مقدار از سود قابل تقسیم شرکت بین سهامداران تقسیم شد؟ شستا با پرداخت ۱۲۰ تومان سود به ازای هر سهم به سهامداران مجموعا ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان، معادل با ۹۹ درصد از سود قابل تقسیم هلدینگ تامین اجتماعی، میان سهامداران، توزیع شده است‌.

برنامه زمان بندی پرداخت سود سهام سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ شستا بهشرح زیر می باشد
چرا سود شستا به حساب سجامی من واریز نشده؟ برای دریافت سود چه کنم؟
چرا سود شستا به حساب سجامی من واریز نشده؟ برای دریافت سود چه کنم؟