سلام به فعالان بازار سرمایه و سهامداران صبوری که در انتظار بازگشت آرامش به این بازار هستند. در این پست قصد داریم با بررسی وضعیت بازار بورس امروز شنبه ۱۵ آذر ماه ۹۹ به پیش بینی وضعیت بورس فردا یکشنبه ۱۶ آذر ۹۹ به پردازیم.

شاخص کل بازار سرمایه امروز ۱۶ آذر ماه ۹۹ با رشد ۱.۳۴ درصدی برابر با ۱۹ هزار و ۷۳۲ واحد به ۱ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۷۱۳ واحد رسید. و شاخص هم وزن نیز با رشد ۸۶۹۶ واخد به ۴۳۱,۸۶۳.۰۹ رسید.

ارزش معاملات امروز بازار بورس برابر است با ۱۲۵,۳۶۱.۰۹۱B و حجم معاملات امروز این بازار به ۱۱.۲۶۷B رسید.

پیش بینی بازار بورس روز یکشنبه ۱۶ آذر ماه ۹۹

بازار بورس امروز ۱۵ آذر ماه ۹۹ نیز همانند چهارشنبه هفته گذشته پر عرصه آغاز شد اما رفته رفته از حجم عرضه کاسته و تقاضا افزایش یافت و شاخص را مجددا به ۱ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۷۱۳ واحد رساند. کارشناسان بازار سرمایه وضعیت شاخص در این محدوده مقاومتی و حساس نوسانی می دانند اما با توجه به سیگنال های مثبت می توان گفت که شاخص قادر به عبور از این محدوده می باشد.

در ادامه توجه شما را به نظر کارشناسان بازار سرمایه در رابطه با وضیت امروز و فردای بازار سرمایه جلب می نمایم.

مشاهده جدیدترین اخبار بورسی

توقف نماد “پرداخت” جهت تصویب افزایش سرمایه

زمان برگزاری ۷ نماد بورسی در آذر ۹۹

زمان افزایش سرمایه فولاژ، آسیا، زفکا و غویتا

نظر کارشناس بازار سرمایه در رابطه با آینده بازار بورس

کارشناس بازار سرمایه پیمان حدادی نظر خود را در رابطه با آینده بازار سرمایه چنین بیان نمود : بازار بورس به دلیل عدم ورود نقدینگی از سوی سرمایه گذاران حقیقی و حجم کم عرضه در نقطه این نقطه مقاومتی، متعادل گشته از این رو می توان وضعیت بازار بورس فردا ۱۶ آذر ماه ۹۹ را متعادل پیش بینی نمود.

این کارشناس در ادامه گفت: نوسان ۱۰ هزار واحدی بازار سهام زیاد نیست و تعادل عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد و فعلا نمی‌شود دلیلی برای متعادل بودن بازار در نظر گرفت و گاهی به همین دلیل که دلیلی وجود ندارد بازار سهام روندی متعادل دارد.