هنگامی که بخشی از سهام شرکتی در بورس برای اولین بار عرضه می شود، به اولین روز عرضه، عرضه اولیه گفته می شود. عرضه اولیه سهام شرکت‌ها در بورس بدلیل اینکه همیشه سودآور بوده و با ریسک خیلی پایینی همراه است، برای سرمایه‌گذاران بویژه سرمایه‌گذاران تازه وارد از جذابیت بالایی برخوردار می باشد. تجربه نشان می دهد بیش از ۹۰ درصد از عرضه اولیه‌هایی که در بورس انجام شده، سودآور بوده‌اند، همچنین اخیرا با توجه به حمایت‌های زیاد دولت از بازار سرمایه در جهت رونق بخشیدن به آن، واگذاری سهام دولتی در بازار و سرعت بخشیدن به روند پذیرش شرکت‌ها در بورس و عرضه اولیه‌های بیشتر، انگیزه مردم برای ورود به بازار سرمایه و خرید عرضه اولیه‌ها بیشتر شده است. حال سوالاتی در خصوص  نحوه خرید عرضه اولیه مطرح می باشد از جمله اینکه نحوه خرید عرضه اولیه در ایزی تریدر مفید چگونه می باشد؟ 

همچنین بخوانید: مراحل خرید سهام عرضه اولیه در بورس بصورت گام به گام

آموزش خرید عرضه اولیه در ایزی تریدر مفید:

برای راحتی سرمایه‌گذاران در خرید عرضه اولیه بسیاری از کارگزاری‌ها امکان خرید اتوماتیک عرضه اولیه را به طرق مختلفی فراهم کرده‌اند به طوی که برخی از کارگزاری‌ها امکان ثبت سفارش دو روز جلوتر از عرضه وجود دارد تا در این صورت دیگر نیازی به مراجعه مجدد متقاضی به اکانت خود نباشد. اما هدف ما در این مقاله اطلاع رسانی چگونگی خرید عرضه اولیه در ایزی تریدر مفید می باشد.

درصورتی که در کارگزاری مفید حساب دارید، برای خرید خودکار عرضه اولیه بعد از ورود به سامانه معاملاتی آنلاین، آنلاین پلاس و ایزی تریدر همراه، در قسمت سایر گزینه  “توافق‌نامه‌ها ” را انتخاب کرده و وارد شوید، حال در این قسمت تیک “توافق‌نامه ارسال سفارش عرضه اولیه” را فعال کنید. بعد از تایید و انجام این مرحله، کافی است حساب شما در نزد کارگزاری شارژ باشد یا به عبارت دیگر مانده حساب شما برای خرید عرضه اولیه کفایت کند.

مراحل خرید خودکار عرضه اولیه در سایت کارگزاری مفید به شرح زیر می باشد:

۱.بر روی نام و نام خانوادگی کلیک کنید.
۲.وارد گزینه ی توافق نامه ها شوید.
۳.طبق تصویر زیر در این بخش می توانید از توافق نامه ی ارسال سفارش عرضه اولیه به صورت اتومات را فعال یا غیر فعال نمایید.

مراحل خرید خودکار عرضه اولیه در کارگزاری مفید

مراحل خرید خودکار عرضه اولیه از طریق سامانه معاملاتی ایزی تریدر مفید:

برای فعال کردن خرید خودکار عرضه اولیه در ایزی تریدر مفید کافی است ابتدا بعد از ورود به  ایزی تریدر، در گوشه سمت راست سامانه ایزی تریدر قسمت “سایر” وارد شوید سپس قسمت توافقنامه‌ها، “توافق‌نامه ارسال سفارش عرضه اولیه” را طبق تصویر زیر انتخاب کنید.

مراحل خرید خودکار عرضه اولیه از طریق سامانه معاملاتی ایزی تریدر

 

همانگونه که گفته شد عرضه اولیه به معنی ارائه سهام یک شرکت برای اولین بار در بورس است. عرضه اولیه یکی از بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای افرادی است که به تازگی فعالیت خود را شروع کرده‌اند.

 

بهترین روش سرمایه گذاری

همه دیدگاه‌ها:

 1. Mali

  تیر ۱۱, ۱۳۹۹

  امروز افتضاح بود نتونستم عرضه اولیه بخرم…..فقط مناسفم

 2. Ali

  تیر ۱۲, ۱۳۹۹

  کلاه خرید اتوماتیک کارگذاری مفید سرتان نرود، این دومین عرضه اولیه است که برای من خریداری نشد، حتی دستی هم تقاضای خرید دادم و پولش هم بلوکه شد اما تقاضای من حذف شد و پول عودت داده شد، با این همه کارمزد که می گیرن خدماتشان بسیار ضعیفه تا ساعت ۱۱/۲۰ سامانه مفید مختل بود، حق همه را ضایع کردن، مسئولین هم بیخیالن

 3. مهدی سفیدپری

  تیر ۱۲, ۱۳۹۹

  یه کم ضعیف عمل میکنه

 4. غلامرضا رحیمی

  تیر ۱۲, ۱۳۹۹

  سلام دوستان عزیز
  کسانی که صندوق دارایکم خریدن صندوق دارا دوم رو میتوانند بگیرند؟
  سپاس

  • سارا محمدی

   تیر ۱۲, ۱۳۹۹

   سلام
   بله می تونن ولی از تخفیف ۲۰ درصدی برخوردار نمی شن این تخفیف فقط یک بار تعلق میگیره.

 5. سودی

  تیر ۲۰, ۱۳۹۹

  من احرازهویت وسجام درپست بانک انجام دادم.امانگفتن برام کارگزاری دوباره احرازهویت میخای.کارگزاری مفید انلاین ثبتنام کردم اما سبدخرید صفرمیزنه.چرااینجوره چکارکنم الان

 6. طاطی

  تیر ۲۲, ۱۳۹۹

  چقدر باید پول داشته باشیم تا بتونیم عرضه اولیه بخریم؟؟ کمترین مقدار چقدر هست

دیدگاه شما: