طبق آخرین اخبار منتشره قرار است ۱۰ درصد از سهام شرکت صنعتی و معدنی ستبران معادل ۲ میلیون سهم در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس در روز یکشنبه هفته آینده (۳۰ شهریور) فقط برای دو گروه از سهامداران عرضه اولیه شود، براین اساس SME، این بازار خاص که در سال ۹۷ راه‌اندازی شده است و تاکنون ۱۱ شرکت را پذیرفته، اینبار قرار است میزبان شرکت صنعتی و معدنی ستبران با نماد “ستبرا” به عنوان ششمین شرکت جدید باشد. پیش از این نیز در تاریخ ۱۸ ماه جاری ۱۰ درصد از سهام شرکت کیا الکترود شرق معادل ۱۶ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۸۰۰ سهم با نماد “کیا” در این بازار عرضه اولیه شد.

عرضه اولیه “ستبران” در SME (بازار شرکت‌های کوچک و کتوسط)/ ۳۰ شهریور

به گزارش اخبار فولاد:

زمان عرضه اولیه صنعتی و معدنی ستبران در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس (SME) مشخص شد تا این بازار خاص که ششم دی سال ۹۷ راه اندازی شده و تاکنون ۱۱ شرکت را پذیرفته، میزبان ششمین شرکت جدید باشد .

به این ترتیب، مقرر شده عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام این شرکت معادل ۲ میلیون سهم با نماد “ستبرا” یکشنبه ۳۰ شهریور در تابلو رشد انجام شود.

طبق ماده دو دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات سهام و حق تقدم خرید سهام در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس مصوب ۱۱ اسفند سال ۹۴ هیات مدیره سازمان بورس، خرید سهام در این بازار صرفاً توسط اشخاص زیر امکان پذیر است:

گروه اول: کلیه اشخاص حقوقی

گروه دوم: سرمایه گذاران نهادی موضوع بند ۳ مصوبه ۲۸ شهریور سال ۸۶ هیات مدیره سازمان بورس با اصلاحات بعدی آن و اشخاصی که با خرید سهام شرکت به سرمایه گذار نهادی مذکور تبدیل می شوند که شامل بانک‌ها و بیمه ها، هلدینگ‌ها؛ شرکت‌های سرمایه‌گذاری؛ صندوق بازنشستگی؛ تامین سرمایه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ثبت شده نزد سازمان بورس، هر شخص حقیقی یا حقوقی که بیش از ۵ درصد یا بیش از ۵۰۰ میلیون تومان از ارزش اسمی اوراق بهادار در دست انتشار ناشر را خریداری کند، سازمان ها و نهادهای دولتی و عمومی، شرکت های دولتی و اعضای هیات مدیره و مدیران ناشر یا اشخاصی که کارکرد مشابه دارند، است.

با توجه به اینکه سهام شرکت صنعتی و معدنی ستبران فاقد بازارگردان است معاملات ثانویه و حق تقدم خرید سهام در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس امکان‌پذیر است که مراحل انجام معاملات در هر جلسه معاملاتی به شرح ذیل است:

لازم به ذکر است، به استناد مصوبات هیات پذیرش شرکت های کوچک و متوسط فرابورس، سهام شرکت مذبور توسط سهامداران عمده عرضه اولیه می شود.

براساس این گزارش، تعداد ۲ میلیون سهم این شرکت با ارزش اسمی ۱۰۰۰ ریال در تابلوی بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس عرضه اولیه می شود.