امروز ۲۱ مرداد ماه ۹۹ جلسه معرفی شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر با حضور حسین معصومی مدیرعامل این شرکت برگرار شد و این شرکت ۳۰ میلیارد تومانی آماده فرآیند عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام در بازار دوم فرابورس گردید. طی این جلسه آخرین وضعیت مالی و عملکردی شرکت اعلام شد. معصومی علاوه بر بیان اینکه سود هر سهم این شرکت در سال ۹۸ ۶۰ تومان بوده است، اظهار داشت: در بودجه پیش‌بینی شده “۸۴۰ ریال” سود برای هر سهم زملارد برآورد شده است، از طرفی تولیدات شیر در سه ماهه نخست سال ۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل با رشد ۱۰ درصدی همراه بوده است.

همچنین بخوانید: آیا باید گزارش‌های پیش‌بینی سود (EPS) دوباره در کدال منتشر شود؟

سود پیش‌بینی شده عرضه اولیه زملارد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس:

جلسه معرفی کشاورزی و دامپروری ملارد شیر قبل از ظهر امروز برای اعلام آخرین وضعیت مالی و عملکردی با حضور حسین معصومی مدیرعامل برگزار شد تا این شرکت ۳۰ میلیارد تومانی آماده فرآیند عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام در بازار دوم فرابورس باشد.

براین اساس، معصومی با اشاره به تاریخچه شرکت گفت: ملارد شیر زیرمجموعه سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و موضوع فعالیت آن کشاورزی، دامپروری، صنایع غذایی و صنایع وابسته است. سرمایه ثبتی شرکت ۳۰ میلیارد تومان بوده و از سال ۱۳۳۳ با ۱۰۰ راس گاو شیری فعالیت را آغاز کرده و در حال حاضر دارای ۴۸۰۰ راس گاو که از این تعداد ۲۶۰۰ راس دام مولد است. “زملارد” دارای ۲۰۰ هکتار زمین است که ۴۰ هکتار آن برای زراعت استفاده می‌شود.

وی با مقایسه میزان سرانه مصرف شیر در دنیا و ایران عنوان کرد: بطور متوسط سهم تولید شیر در ایران حدود ۹.۵ میلیون تن شیر است که یک درصد از تولید شیر جهان را به خود اختصاص داده است. سرانه مصرف لبنیات در ایران بسیار پایین است و حدود ۶۰ تا ۷۰ لیتر اعلام شده که نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته با ۳۰۰ تا ۳۵۰ لیتر تفاوت بسیار زیادی دارد.

این مقام مسئول درخصوص ترکیب سهامداران شرکت توضیح داد: ۹۹.۹۹ درصد سهام این شرکت به سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین اختصاص دارد و هزار سهم به هر کدام از شرکت های کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، کشت و دامداری پگاه، سرمایه گذاری هامون شمال و کارگزاری رسمی بیمه تامین آینده تعلق دارد.

معصومی سود هر سهم سال ۹۸ این شرکت را ۶۰ تومان اعلام کرد و ادامه داد: در بودجه پیش بینی شده ۸۴۰ ریال سود برای هر سهم برآورد شده است. همچنین میانگین قیمت شیر ۲۹۸۰ تومان دیده شده است. در سال ۹۸ مقدار تولید شیر ۳۰ میلیون تن بوده و در سه ماهه نخست سال ۹۹ بالغ بر ۸۷۴۸ تن بوده که  نسبت به دوره مشابه قبل ۱۰ درصد رشد داشته است.

وی در خصوص مزایای رقابتی “زملارد” هم توضیح داد: از مزایا می توان به موقعیت مکانی و جغرافیایی شرکت در استان البرز اشاره کرد که به کارخانه‌های لبنی معتبر نزدیک است. با توجه به اینکه کیفیت شیر این شرکت مورد تایید شرکت‌های لبنی معتبر است همواره تقاضا برای شیر تولیدی وجود دارد. علوفه مورد نیاز نیز از استان‌های قزوین، کرمانشاه، همدان و البرز تامین می‌شود.

معصومی با اشاره به اینکه شرکت برنامه ای برای افزایش سرمایه ندارد، گفت: طرح های توسعه ای خواهیم داشت از جمله اینکه میزان تولید شیر سال جاری به ۱۱۰ تن در روز و در سال های آتی به ۱۱۵ تا ۱۲۰ تن در روز می رسد. تامین با کیفیت ترین مواد از مهم ترین استراتژی ها است و همواره سعی کردیم دوره وصول مطالبات را به حداقل برسانیم.