با توجه به اینکه در سال ۹۸، ۲۴ عرضه اولیه در بورس انجام شد نقدینگی مورد نیاز برای خرید تمامی آنها هفت میلیون تومان بوده است، و در پایان سال جمع کل ارزش این سهام، به بیش از ۱۵.۵ میلیون تومان رسید و شما فقط با خرید تمامی این سهم ها و نگهداری آن تا پایان سال ۹۸ سودی ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی را کسب میکردید.

درباره مراحل و نحوه خرید عرضه اولیه بیشتر بخوانید.

همانطور که میدانید در سال ۹۸، ۲۴ عرضه اولیه در بورس انجام شد و در این بین، سه عرضه اولیه زیر با قیمت مذکور بزرگترین عرضه اولیه‌های سال ۹۸ بودند:

  • نوری (پتروشیمی نوری) با یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان
  • تاصیکو ( سرمایه گذاری صدر تامین) با یک میلیون و ۸۲ هزار تومان
  • جم‌پیلن ( پلی‌پروپیلن جم) با یک میلیون ۸ هزار تومان

با توجه به بررسی های انجام شده بر روی این نمادها در میابیم که بسیاری از این عرضه اولیه ها بعد از یک یازدهی اولیه کوناه دوباره بعد از مدتی روندی صعودی خود را ادامه دادند و در آخر بازدهی خود را چندین برابر کردند.

(برای نمایش تصویر در اندازه بزرگتر بر روی آن کلیک کنید.)

عرضه‌های اولیه در سال ۹۸ چقدر سودآوری داشتند؟

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید برای خرید تمامی عرضه اولیه‌های سال ۹۸ به ۷ میلیون تومان نقدینگی لازم داشتید که در صورت نگهداری تمامی این عرضه اولیه‌ها تا انتهای سال ۹۸، قیمت مجموع این عرضه اولیه ها به بیش از ۱۵ میلیون و ۳۳۶ هزار تومان می رسید.

به این معنی که تمامی عرضه اولیه‌های سال ۹۸ در مجموع و با احتساب میزان سهمیه هر فرد قادر بود بازدهی ۱۱۹ درصدی و سودی ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی را برای سرمایه‌گذاران به همراه داشته باشد.