در این مطلب سهام ثاخت در بورس که نماد شرکت بین المللی توسعه ساختمان در بورس است و قیمت این سهم را مورد بررسی قرار می دهیم. با توجه به تب و تاب این روز های بازار بورس و ورود افراد تازه کار به بازار سرمایه بهتر است قبل از سرمایه گذاری و خرید هر سهم در این بازار حتما اطلاعاتی در رابطه با آن نماد و سهام کسب نمایید.

سهام ثاخت در بورس

یکی از اصولی که سرمایه گذاران در بورس باید رعایت کنند این است که از رفتارهای هیجانی و تصمیمات شتاب زده خودداری کنند تا از تشکیل حباب در قیمت یک سهم در بازار بورس و همچنین تغییرات غیر واقعی قیمت نماد ها جلوگیری کنند اما با تمام این توصیه ها باز شاهد این تصیمات هیجانی ناشی از ترس افت قیمت سهم از سوی نو سهامداران می باشیم.

به همین دلیل بهتر است تا سهمی را خریداری نماییم که قیمت آن پایین تر از ارزش ذاتی سهم باشد که تشخیص آن نیاز به کسب اطلاعات در رابطه با نحوه ساز و کار شرکت و آشنایی با علم تحلیل بنیادی و همچنین تحلیل تکنیکال دارد.

در رابطه با تجزیه و تحلیل عوامل موثر بر قیمت سهام در بورس بیشتر بدانید

سهام شرکت بین المللی توسعه ساختمان که تحت عنوان نماد ثاخت از تاریخ ۱۳۸۳/۰۷/۲۰ در بازار بوس عرضه شد و به عنوان چهارصد و چهاردهمین شرکت در فهرست شرکت های بورسی درج گردید.

همانطور که از نامش پیداست شرکتی است که با مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی در بورس و انجام مبادلات بورسی به خرید و فروش زمین و ملک و همچنین اجاره ابزار و ماشین آلات ساختمانی و همچنین احداث و اجاره کارخانجات تولید مصالح ساختمانی و فعالیت هایی از این قیبل می پردازد.

شرکت بین المللی توسعه ساختمان

از این رو در این بخش به بررسی شرکت بین المللی توسعه ساختمان تحت عنوان نماد ثاخت در بورس می پردازیم. شرکت بین المللی توسعه ساختمان مورخ ۸ بهمن ۱۳۶۴ با شماره ۳۵۵۲ در تبریز تحت عنوان سرمایه گذاری ساختمان (سهامی خاص) ثبت شد.

اما از انجایی که محل قانونی این شرکت در سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۳ با مصوبات مجامع عمومی فوق العاده از تبریز به تهران منتقل شد و تحت شماره ۱۴۲۵۸۳ در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسید.

شرکت بین المللی توسعه ساختمان با استفاده از توان فنی و مهندسی شرکت های زیر مجموعه به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری غدیر (سهامدر عمده) در جایگاه بزرگترین شرکت بورسی صنعات ساختمان در راستای دستیابی به اهداف هلدینگ چند رشته ای غدیر حرکت می نماید.

قیمت سهام ثاخت در بورس

سرمایه گذارانی که دارای کد بورسی می باشند جهت اطلاع از قیمت سهام ثاخت در بورس می توانند در نرم افزار مخصوص کارگزای منتخب در فیلد جستجو “ثاخت” را تایپ و جستجو نمایند و از قیمت روز آن سهام مطلع شوند. و یا با مراجعه به سایت رسم شرکت مدیریت فناوری بورس تهران www.tsetmc.com و جستجو نام نماد از قیمت لحظه ای آن مطلع شوید.

وضعیت سهام ثاخت در بازار بورس

نماد ثاخت در بورس ایران اکنون در یک روند صعودی قرار دارد و در اندیکاتور های مختلف سیگنال خرید داده شده است. و قیمت کنونی آن فاقد حباب بوده و امکان رشد قیمت آن وجود دارد.