آلتکوین به طور کلی به ارزهای دیجیتالی گفته می شود که بعد از بیت‌کوین رایج شدند. در حال حاضر تعداد آلت کوین ها به بیش از ۷ هزار می رسد. آلت کوین معمولا بیشتر از بیت کوین نوسان میکنند و اکثرا صعود و ریزش قیمتی شدید تری دارند. بیت کوین بهتر است یا آلتکوین ها، بیت کوین بخریم یا آلتکوین؟ سوالاتی است که در ادامه پاسخ خواهیم داد.

در اوایل تحلیلگران اعتقاد داشتند سرمایه گذارانی که اقدام به سرمایه گذاری بر روی آلتکوین‌ها میکنند نسبت به بیت‌کوین دید خوبی ندارند اما آمارها نشان میدهد عمده نهنگ‌های بازار آلتکوین‌ها، در واقع همان سرمایه‌گذاران کلان بیت‌کوین می باشد.

افرادی که قصد خرید و فروش در بازار کریپتو یا همان ارز دیجیتال را دارند معمولا در ابتدا اقدام به خرید بیت کوین می کنند و پس کسب بازدهی و سود از خرید بیت کوین نسبت به بازار ارزهای دیجیتال دید مثبتی پیدا میکنند و کم کم با مدیریت سرمایه به سمت آلت کوین ها میروند تا از نوسانات بیشتر استفاده کنند اما بیت کوین بهتر است یا آلت کوین ها و چه تفاوتی باهم دارند؟

سرمایه گذاری در بیت کوین بهتر است یا آلتکوین ها؟

ساده ترین کاری که برای مقایسه بیت‌کوین یا آلتکوین‌ها میتوانید انجام دهید بررسی نمودار شاخص بیت‌کوین دامیننس می باشد. این شاخص سهم بیت‌کوین از بازار رمزارزها را نمایش می‌دهد. با توجه به رشد چشم گیر ارزهای دیجیتال و اخباری که در مورد بیتکوین و آلت کوین ها در این مدت شنیدیم، آینده خوبی را برای ارزهای دیجیتال میتوان متصور بود.

شما برای خرید ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری روی آنها اولین کاری که باید انجام هید این است که در یک صرافی ارز دیجیتال در ایران حساب افتتاح کنید و از طریق آن اقدام به سرمایه گذاری کنید. برای ثبت نام میتوانید برروی ““سایت نوبیتکس” کلیک کنید و در آن ثبت نام کنید و سپس اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال کنید.

همچنین میتوانید با کلیک برروی “چگونه بیت کوین و ارزهای دیجیتال بخریم؟” از نحوه خرید ارزهای دیجیتال اطلاعاتی به دست آورید.

بیت کوین بهتر است یا آلتکوین ها کدام را بخریم؟
بیت کوین بهتر است یا آلتکوین ها کدام را بخریم؟

بیت کوین

همانطور که میدانید بیت کوین، معروف ترین، با ارزش ترین، غیرمتمرکزترین و محبوب‌ترین ارز دیجیتال است و مثل لیدر بازار عمل میکند و نوسانات قیمتی بیت کوین و اخبار آن‌ تمام بازار متاثر خواهد کرد.

افرادی که در بیت کوین سرمایه گذاری میکنند عواملی مانند نقدشوندگی بالا و عمق بالای بازار بیت کوین، امنیت بالای شبکه بیت کوین‌ برایشان اهمیت زیادی دارد

بیت کوین مانند دلار، پوند و غیره وابسته به کشور خاصی نیست؛ این یعنی فروشندگان آنلاین می‌توانند پرداختی‌های بین المللی داشته باشند، بدون این که مجبور به پرداخت کارمزدهای بین مرزی بالا باشند.

همچنین بخوانید: آیا سرمایه گذاری در بیت کوین خوب است؟

بیت کوین

آلت کوین ها

آلت کوین ها که معروف ترین آنها اتریوم (ETH) ریپل (XRP) تتر (USDT) لایت کوین (LTC) ایاس (EOS) بیت کوین کش (BCH) لیبرا (LIBRA) مونرو (XMR) چین لینک (Chainlink) کاردانو (ADA) استلار لومن (XLM) بایننس کوین (BNB) آلت کوین اتریوم (ETH) می باشند بسیار پرنوسان بوده و سرمایه‌گذاری بر روی آن پرریسک می‌باشد.

آلت کوین ها به نسبت بیت کوین نقدشوندگی کمتر، امنیت پایین‌تر و ریسک بیشتر یدارند. برای خرید آلت کوین ها در ابتدا باید پروژه‌های آنها را مورد بررسی قرار دهید.

آلت کوین‌هایی که ارزش بازار بالایی دارند میتوان برایشان آینده خوبی ار متصور بود آلت کوین هایی مانند اتریوم و بیت کوین ‌کش.

اقتصاد غیرمتمرکز، می‌تواند با وارد کردن میلیاردها دلار به این کوین‌ها، اثر بسیار مثبتی در قیمت آنها به وجود آورد.

همچنین بخوانید: بهترین و معروف ترین آلتکوین ها کدام هستند و چه ویژگی هایی دارند؟

آلت کوین ها
آلت کوین ها

تعدادی از آلتکوین ها بسیار خوب عمل کرده اند و از نظر قیتی چندین برابر شده اند و در حال حاضر ارزش بازار بالایی هم دارند. بیت کوین، لایت کوین، بیت کوین کش و ریپل از بهترین آلت کوین ها می باشند

بسیاری از آلت کوین ها برای حل مشکلات بیت کوین ایجاد شده اند و سعی در کمک به پایداری بیت کوین در آینده دارند.