احمد فاضلی معاون مالی بانک صادرات ضمن بیان اینکه استقبال خوب و مناسبی از عرضه اولیه “وسپهر” در بازار صورت گرفت و این شرکت قابلیت تامین امنیت سرمایه‌گذاری سهامداران را دارد، از عدم زیان انباشته و شناسایی سود در صورت‌های مالی ۶ و ۱۲ ماهه بانک صادرات خبر داد و گفت: در صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای نه‌تنها زیان انباشته ندارد بلکه سود قابل توجهی نیز شانسایی شده است و سهامداران شاهد عملکرد بهتر و قوی‌تر آن در صورت‌های مالی خواهند بود. فاضلی درخصوص سهام “وسپهر” نیز توضیحاتی ارائه کرد، به اعتقاد او ارزش سهام سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات نه‌تنها کاهش پیدا نمی کند بلکه با عملکرد کارا و موثر بازارگردان این شرکت، افزایش قابل توجهی نیز خواهد داشت.

این مقام مسئول از عرضه اولیه سهام شرکت‌های زیرمجموعه سرمایه­‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: شرکت‌های بزرگی زیرمجموعه گروه مالی سپهر صادرات هستند که مقدمات عرضه اولیه سهام آنها در بورس فراهم شده و امید است که عرضه آنها تا پایان سال صورت پذیرد.

بیشتر بخوانید: افزایش ۱۱۹ درصدی سود هر سهم تاپیکو

بانک صادرات سود قابل توجهی شناسایی کرده است

به گزارش بورس پرس:

احمد فاضلی با بیان اینکه بانک صادرات نه تنها در صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای و سالانه زیان انباشته ندارد بلکه سود قابل توجهی شناسایی کرده، گفت: این بانک سال جاری در شرایطی صورت‌های مالی را ارائه خواهد کرد که در ۶۸ سال گذشته بی‌نظیر بوده و سهامداران بانک به‌زودی در صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای و به مراتب بهتر و قوی‌تر در صورت‌های مالی سالانه ، شاهد آن خواهند بود.

وی افزود: به تمام کسانی که از بانک صادرات تسهیلات دریافت می‌کنند این نوید را می‌دهیم که با تغییر، افزایش و بهبود نسبت کفایت سرمایه به درستی و با اطمینان در خدمت تسهیلات‌گیرندگان هستیم. تولیدکنندگان واقعی می‌توانند روی بانک صادرات به عنوان یک بانک مطمئن حساب کنند. با عرضه اولیه ۲۰ درصد سهام سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات در بازار اول معاملات فرابورس، یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری را برای عرضه به سهامداران عام ارائه کردیم.

این مقام مسئول ادامه داد: استقبال مناسبی که از “وسپهر” در بازار سهام صورت گرفته به این دلیل است که فعالان براساس اطلاعات اقدام به معامله در این بازار می‌کنند. این شرکت قابلیت تامین امنیت سرمایه‌گذاری سهامداران را دارد. امنیت از این منظر که ارزش سهم نه تنها کاهش پیدا نمی‌کند بلکه افزایش قابل توجه خواهد داشت و این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که بازار را نیز دچار هیجان نخواهیم کرد.

فاضلی عنوان کرد: بازارگردانی “وسپهر” به صورتی کارا و موثر صورت خواهد گرفت و به نحوی رفتار خواهد شد که بازار دچار التهاب نشود. ولی از سهم‌ در زمان‌های مناسب و همراه با بازار حمایت می‌کنیم. تلاش کردیم در بازارگردانی سهام سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات این اتفاق رخ دهد و درصد قابل توجهی سهم برای این امر اختصاص دادیم. شرکت‌های بزرگی در زیرمجموعه گروه مالی سپهر صادرات وجود دارد که مقدمات عرضه اولیه سهام آنها در بورس فراهم شده و امید می رود این مهم تا پایان سال اتفاق بیفتد.