از آنجایی که نماد فولاد به دلیل نوسان بیش از ۵۰% قیمت متوقف شده بود امروز با افزایش قیمت حدود ۳/۷ درصدی معادل ۱۱۶۵ مجددا بازگشایی شد.

 

بازگشایی نماد فولاد

نماد فولاد در اوایل این هفته بخاطر نوسان ۵۰ درصدی در قیمت به اصطلاح متوقف شد که امروز پس از برگزاری یک کنفرانس مبنی بر اطلاع رسانی و ثبت نتایج آن در وبسایت کدال با افزایش قیمت حدود ۳/۷ درصدی بازگشایی شد که قیمت هر سهام آن با محاسبه این درصد افزایش به ۱۱۶۵۰ ریال رسید.

می توان گفت که بازگشایی نماد فولاد بر رشد ۲۳۵۰ واحدی شاخص کل تاثیر بسزایی داشته و از سرعت ریزش شاخص بورس را تا حد زیادی کاسته است.

 

حتما بخوانید: دلیل متوقف شدن نماد چیست؟

 

امروز علاوه بر بازگشایی سهام شرکت فولاد مبارکه با نماد فولاد که با بیش از ۲۰.۹ هزار میلیارد تومان نماد سرمایه اسمی سومین شرکت بزرگ بورس است ۵ شرکت دیگر نیز بازگشایی شدند که عبارتند از:

نوسازی و ساختمان تهران، سرمایه گذاری امید، تاپیکو ، آتیه داده پرداز و سینا دارو

نماد تاپیکو بدون محدودیت نوسان پس از اعلام با اهمیت (سود ییش از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی از محل فروش سهام تاپیکو در سال های ۹۸ و ۹۹ توسط هلدینگ سلولزی تأمین گستر نوین ) بدون محدودیت نوسان آماده انجام داد و ستد شد.

با توجه به جریان معاملات بورسی امروز ، در دقایق اولیه شاهد ریزش بیش از ۱۳ هزار واحدی بودیم که به ۱ میلیون واحدی عقب نشینی کرد و بعد از بازگشایی چند نماد بورسی به سمت اصلاح گام برداشت.