طی معاملات روز جاری شاخص کل بورس تهران در پی رشد قیمت بزرگان بازار، با افزایش ۲۷.۵ هزار واحد به محدوده یک میلیون و ۷۴۵ هزار واحد رسید، این در حالی است که نیرو محرکه بعد از ۴۵ روز غیبت به دلیل برگزاری مجمع سالانه و افزایش سرمایه ۴۶۲ درصدی، امروز با رشد ۱۰۰ درصدی و عدم ابطال معاملات، بهترین و رویایی‌ترین روز بورسی را برای سهامداران خود رقم زد.

همچنین بخوانید: سود تقسیمی پتروشیمی نوری در مجمع ۱۰۰۰ تومان اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس: 

نماد شرکت نیرو محرکه‌ بعد از برگزاری مجمع سالانه در ۱۵ تیر ( با تقسیم سود ۱۰ تومانی ) و افزایش سرمایه ۴۶۲ درصدی از تجدید ارزیابی دارایی ها  ( از ۱۰۲ به ۵۷۳.۴ میلیارد تومان  و در مجمع فوق العاده ۱۱ خرداد ) باز شد.

براساس  این گزارش، “خمحرکه” در حالی بعد از ۴۵ روز غیبت به تابلو بورس بازگشت که با معامله بیش از ۱۴.۴ میلیون سهم توسط هزار و ۱۷۱ خریدار و ۵۱۱ فروشنده ، هر سهم آن با جهش خیره کننده ۱۰۰ درصدی به دو هزار ۵۸ تومان رسید تا تجربه رشد قیمت ۱۰۸ درصدی قیمت سهام گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو  در ۷ اردیبهشت ، تکرار شود .

نکته جالب اینکه در ترکیب سهامداری نیرو محرکه، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و شرکت ایران خودرو با مالکیت ۳۹ و ۳۰ درصدی حضور دارند.

با این رویداد ، برخی از فعالان بازار با اشاره به ابطال معاملات دیروز شستا ( با افزایش ۳۷ درصدی قیمت ) توسط بورس تهران ، منتظر تصمیم مسئولان در مورد تایید یا عدم تایید معاملات امروز “خمحرکه” هستند که به نظر می رسد خبری از ابطال معاملات این شرکت قطعه ساز نباشد و سهامداران “خمحرکه” شاهد ثبت روزی رویایی باشند .