کاظم چاوشی مدیر امور مالی بانک ملت از افزایش نرخ تسعیر ارز در پایان سال جاری خبر داد. چاوشی ضمن بیان اینکه نرخ تسعیر ارز هر سال بر مبنای نرخ واقعی ارز در بازار رسمی توسط بانک مرکزی تغییر می کند، تصریح کرد: این نرخ با تصمیم بانک مرکزی برای سال جاری به عدد ۹ هزار تومان افزایش یافت که فعلا در صورت های مالی ۶ ماهه بانک نرخ تسعیر تغییر نمی کند اما به طور قطع در پایان سال همانند دو سال گذشته برای صورت های مالی ۱۲ ماهه شاهد اتفاقات مثبتی خواهیم بود و انتظار می رود در پایان سال شاهد افزایش نرخ تسعیر ارز توسط بانک مرکزی باشیم.

افزایش نرخ تسعیر ارز توسط بانک مرکزی در پایان سال

به گزارش بورس پرس:

کاظم چاوشی در خصوص زمزمه‌های تسعیر ارز بانک ها با نرخ ۱۸ هزار تومان به همفکران گفت: نرخ تسعیر ارز بانک ها هر سال بر مبنای نرخ واقعی ارز در بازار رسمی توسط بانک مرکزی تغییر می‌کند.

وی افزود: این نرخ در سال ۹۸ بالغ بر ۷۵۰۰ تومان بود که بنا به تصمیم بانک مرکزی در پایان سال ۹۸ برای سال جاری به عدد ۹ هزار تومان افزایش یافت. فعلاً در صورت‌های مالی ۶ ماهه بانک نرخ تسعیر تغییر نمی کند اما بطور قطع در پایان سال برای صورت های مالی ۱۲ ماه شاهد اتفاقات مثبتی خواهیم بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بانک ها شرایط خاصی برای نرخ تسعیر دارند، ادامه داد: یکی از ویژگی‌های مهم صورت‌های مالی هر شرکتی بخصوص شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه این است که باید به واقعیت نزدیک باشد تا سهامدار با اتکا به اطلاعات آن شرکت تصمیم‌گیری کند.

چاوشی عنوان کرد: نرخ تسعیر در صورت‌های مالی بانک ملت به دلیل ذخایر ارزی قابل توجه این بانک اثر با اهمیتی دارد بر همین اساس در اواسط شهریور ماه برای آماده سازی صورت های مالی ۶ ماهه موضوع را از بانک مرکزی استعلام کردیم که پاسخ کتبی عدم تغییر نرخ تسعیر در گزارش‌های ۶ ماهه بانک‌ها بود.

وی تاکید کرد: البته این نرخ هر سال تغییر می‌کند و زمان آن هم مثل دو سال گذشته معمولا پایان سال است که انتظار می‌رود سال جاری هم در پایان سال شاهد افزایش نرخ تسعیر ارز توسط بانک مرکزی باشیم.

اخبار بورس:

مجوز برخی از کارگزاری ها در صورت عدم تمدید تجمیع مجوزها لغو می شود

کدام نمادها تا امروز خرید سهام خزانه را تصویب و به تایید سازمان بورس رسانده اند؟