یکی از کارشناسان بازار سرمایه وضعیت این هفته بورس را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به رشد های چشمگیر چند وقت اخیر بازار، اصلاح درون کانالی لازمه بازار است، پس ادامه داشتن روند صعودی بازار مشروط به دست به دست شدن سهام برای ایجاد مرحله بعدی صعودی بازار سرمایه میباشد، با عرضه سهام دولت در قالب صندوق (ETF) دارا دوم و سوم و با توجه به رشد چشمگیر سهام شرکت های حاضر در صندوق های دولتی لازم بود که بازار اصلاح شود تا شاخص برای ادامه رشد وارد فاز اصلاح شود، پیش بینی می شود در هفته ی جاری بازار با نوسانات چشمگیر مواجه شود، به طور کلی روند بازار مثبت است اما بازار پرعرضه‌ و با رفتارهای هیجانی سرمایه‌گذاران همراه خواهد بود .

رشد سهام صندوق های دارا دوم و سوم بازار را به سمت اصلاح می برد

بیشتر بخوانید: افزایش بیش از ۵۰ هزار واحدی شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس: 

امیرعلی امیرباقری با بیان اینکه روند معاملات هفته گذشته بورس براساس پیش‌بینی‌ها بود و بر شدت عرضه‌ها افزوده شد درباره عوامل موثر بر افزایش عرضه به ایرنا گفت: بعد از رشدهای چشمگیر ، اصلاح درون کانالی برای کلیت بازار لازم و ادامه روند بازار منوط بر دست به دست شدن سهام برای ایجاد مرحله بعدی مسیر صعودی شاخص بود.

وی ادامه داد: اخبار مربوط به پذیره نویسی سهام دولتی و نقش دولت در رشد قیمتی اثر داشت و با توجه به رشد بدون توقف سهام حاضر در صندوق‌های سرمایه دولتی دوم و سوم (ETF) لازم بود شاخص برای ادامه رشد وارد مرحله اصلاح شود.

این کارشناس افزود : قیمت‌گذاری کامودیتی‌ها براساس شاخص دلار، محوری برای رشد میان‌مدت و بلندمدت قیمت این گروه خواهد بود و می‌تواند سهام شرکت های کامودیتی محور و شاخص را با رشد مواجه کند. بنابراین برای هفته جاری پیش بینی می شود بازار با نوسانات چشمگیر مواجه شود و برخی سهام از صف خرید به صف فروش و از صف فروش به صف خرید حرکت کنند.

امیرباقری با اعلام اینکه نشانه هایی مبنی بر ریزش شاخص مشاهده نشده ، توضیح داد: در برخی از روزهای هفته جاری، روند مثبت بازار پیش بینی می شود اما به طور کلی بازار پرعرضه‌ و با رفتارهای هیجانی سرمایه‌گذاران همراه خواهد بود .

وی افزود یکی از مهمترین سوالات فعالان بازار در مورد سهام حاضر در صندوق دارا دوم و سوم بوده که واضح است رشد سریع سهام این صندوق‌ها با کلیت اقتصاد داخلی و جهانی همخوانی نداشته و قطعا این سهام نیازمند اصلاح هستند.