در آغاز معاملات امروز بازار سهام (چهارشنبه ۱۱ تیر) همچنان مشکلات و اختلال در سامانه معاملاتی کارگزاری‌ها مشهود است، این در حالی است که این بار اختلال فقط مربوط به کارگزاری آگاه نمی باشد و معامله‌گران نسبت به از دسترس خارج شدن مقطعی سامانه معاملاتی کارگزاری‌های آگاه، فارابی و مفید نیز گله‌مند بودند، به طوری که اختلال در کارگزاری‌ها مدت زیادی است که باعث اعتراض سهامداران شده است که مسئولان باید در پی نظارت بر عملکرد کارگزاری‌ها با جدیت بیشتری باشند.

اختلال مقطعی سامانه معاملاتی کارگزاری‌های آگاه، مفید و فارابی

به گزارش تجارت نیوز:

چند نفر از مخاطبان با ارسال صفحه اول سامانه معاملاتی کارگزاری فارابی، نسبت به از دسترس خارج شدن این سامانه گلایه کردند. مشتریان کارگزاری مفید نیز از اختلال در سامانه ایزی‌تریدر شکایت دارند و کاربران کارگزاری آگاه هم از اختلالات گاه و بیگاه در سامانه معاملاتی این کارگزاری گله دارند.

البته سایت مدیریت فناوری بورس نیز با اختلال مواجه شده و به صورت مقطعی از دسترس خارج می‌شود. تحلیلگران معتقدند افزایش تعداد معامله‌گران و ورود کدهای بورسی جدید به بازار سهام باعث شده تا سامانه معاملاتی توان و ظرفیت کافی برای سفارشات دریافتی را ندارد و همین موضوع موجب این اختلالات می‌شود. همین مشکل نیز برای کارگزاری‌ها وجود دارد و مسوولان این کارگزاری‌های پر مخاطب باید راه چاره‌ای برای حل این مشکل بیاندیشند تا سهامداران از این قطعی‌ها و اختلالات ممتد بیشتر از این خسارت نبینند.

بیشتر بخوانید: افزایش ساعت معاملات بورس راهی برای کاهش اختلال در هسته معاملات