امروز شاهده عرضه در مرحله پیش گشایش و بازگشایی بازار سرمایه بودیم شدت عرضه به حدی بود که در دقایق ابتدایی بازگشایی شاهد افت ۱۱ هزار واحدی شاخص کل بودیم و در ادامه روند معاملات بازار سرمایه عرضه شدت گرفت و این کاهش به ۳۰ هزار و ۸۴۹ واحد رسید. در ادامه این مطلب همراه شما عزیزان هستیم با پیش بینی وضعیت بازار بورس شنبه ۲۷ دی ماه ۹۹ .

خلاصه بازار بورس امروز:

شاخص کل  امروز بازار سرمایه با ۳۰ هزار و ۸۴۹ واحد کاهش به ۱ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۸۷۴ واحد رسید.
و شاخص هم وزن نیز با ۸ هزار و ۴۰۶ واحد کاهش به ۴۵۴ هزار و ۷۸۵ واحد رسید.
تعداد معاملات: ۱.۳۰۱M، ارزش معاملات: ۱۰۲,۵۵۴.۳۴۲B، حجم معاملات: ۱۰.۹۱۳B، ارزش بازار : ۴۸,۹۶۳,۳۹۸.۰۳۹B
نماد هایی که بیشترین افزایش را داشتند عبارت اند از قنقش، زفکا، داوه، خپویش، گپارس و نمادهایی فلامی، قرن، توریل، فرآور، کساپا بیشترین کاهش را داشتند.

پیش بینی وضعیت بازار بورس شنبه ۲۷ دی ماه ۹۹

امروز بازار بورس پر عرضه آغاز شد برخی از کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه معتقدند که مقصر اصلی ریزش امروز بازار سرمایه و از دست رفتن محدوده حساس شاخص بر عکس روز های گذشته فقط سهامداران حقیقی هستند! اما پیش بینی می شود که بازار بورس شنبه و هفته آینده از وضعیت بهتر و به دور از هیجان باشد زیرا این بازار در شرایط فعلی از ارزندگی کافی برخوردار است.

در ادامه این مطلب توجه شما عزیزان به نظر کارشناسان بازار سرمایه در خصوص آینده بازار بورس ایران جلب می نماییم.

 

جدیدترین اخبار بازار بورس:

شفاف‌سازی “خصدرا” درباره اثر انحلال مالک ۸/۷۸ درصدی سهام بر عملیات شرکت

پذیره نویسی ۶ روزه اوراق مرابحه عام دولت از امروز (چهارشنبه ۲۴ دی)

رشد ۴۵۲ درصدی سود هر سهم “دسانکو” در عملکرد ۶ ماهه

نظر کارشناس بازار سرمایه در خصوص آینده بازار بورس

باقر خادمی،کارشناس بازار سرمایه نظر خود را در خصوص وضعیت بازار بورس در روز های اینده اینچنین بیان کرد: امروز در گروه های پالایشی، خودرویی و شستا شاهد حمایت خوبی بودیم و صف فروش جمع شدند و انتظار می رود که وضعیت بازار سرمایه در هفته اینده بهتر و متعادل تر باشد.

این کارشناس در رابطه با افت شدید شاخص کل گفت: شاخص اخیرا ریزش شدید را داشته و اگر بخواهیم از لحاظ تکنینکی آن را بررسی کنیم می توان گفت که ممکن است افت بیشتری را نیز داشته باشد اما اما به نظرم با توجه به حمایت‌ها ریزش بورس از محدوده یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد بعید به نظر می‌رسد.

این کارشناس در رابطه با انتظار کاهش قیمت دلار گفت: سخنان رئیس جمهور در رابطه با کاهش قیمت دلار تا ۱۵ هزار تومان با آزاد شدن منابع بلوکه شده، محقق نخواهد شد و پایین‌تر آمدن قیمت دلار از ۲۳ هزار تومان با این حجم از کسری بودجه بعید است.

این کارشناس در رابطه با رشد بورس در میان‌مدت گفت: به نظرم بازار سهام در میان‌مدت حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد خواهد کرد.