مدیرعامل سرمایه گذاری مس سرچشمه از دو عرضه اولیه و بازارگردانی سهام سرچشمه خبر داد و گفت بزودی عرضه سهام تمام شرکت های زیرمجموعه مستعد عرضه در بورس یا فرابورس انجام می شود.

دو عرضه اولیه و بازارگردانی سهام سرچشمه

علی ارجمندی مدیرعامل سرمایه گذاری مس سرچشمه از عرضه سهام تمام شرکت های زیرمجموعه مستعد عرضه در بورس یا فرابورس خبر داد و گفت: مراحل پایانی عرضه اولیه سهام افق کرمان در فرابورس در حال انجام است، همچنین بزودی پذیرش و عرضه سهام شرکت راهیان سهام انجام می شود.

ارجمندی در مورد سرچشمه برای خروج از سهامداری یا ورود به شرکت های جدید گفت: از ابتدای سال جاری برای شناسایی سود و متنوع کردن سبد بورسی از فرصت بازار استفاده شده و سبدی با مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان ایجاد شده است.

در بخش غیربورسی نیز شرکت های تابعه در حوزه های صنعتی، معدنی و تولیدی – فنی، مهندسی و پژوهشی – خدمات فنی و عمومی – مالی و اقتصادی برای رفع نیازهای شرکت ملی مس و سایر مشتریان بطور مداوم فعالیت می کنند. ضمن اینکه در حال برنامه ریزی برای چند پروژه مشارکتی با فملی  هستیم.

مدیرعامل سرمایه گذاری مس سرچشمه در مورد الزامات اصول حاکمیت شرکتی و برنامه شرکت راهیان سهام برای فروش سهام سرمایه گذاری مس سرچشمه گفت: با وجود لزوم حمایت از سهام، عرضه سهام سرچشمه توسط راهیان در بازار سرمایه موجب ریزش سهم می شود و تصمیم به فروش بلوکی به حقوقی ها داریم.

او ضمن اعلام اینکه فعلا برنامه ایی برای انتقال نماد به بازار اول معاولات فرابورس و یا پذیرش در بورس وجود ندارد، از انتشار اوراق تبعی و بازارگردانی و استفاده از سهام خزانه خبر داد و گفت: تامین منابع مالی برای بازارگردان “سرچشمه ” انجام شده و دو کارگزاری صنعت و معدن و تامین سرمایه تمدن اقدام به بازارگردانی می کنند، که با توجه به تجارب تامین سرمایه تمدن، پیش بینی می شود بازارگردانی و نقدشوندگی سهم افزایش پیدا کند و برای  رسیدن به ارزش ذاتی در مسیر رو به رشدی قرار بگیرد.

ارجمندی در مورد احتمال تجدید ارزیابی دارایی ها گفت: با بررسی هیات مدیره شرکت ها بر روی زمین و مستغلات و با توجه به وجود دارایی های ارزشمندی در زیر مجموعه ها و عمدتاٌ ماشین آلات و تجهیزات، ساختمان و زمین و … امکان تجدید ارزیابی وجود دارد. احتمالا شرکت آریان ماهتاب گستر نیز برای عرضه در بازار سرمایه تجدید ارزیابی دارایی انجام دهد که تاثیر زیادی بر پرتفوی دارایی های این شرکت خواهد داشت.

همچنین بخوانید: زمان و محل برگزاری مجمع ۶ شرکت بورسی و فرابورسی در آبان ۹۹ اعلام شد