در حالی که در آستانه عرضه اولیه سیمان تامین با نماد “سیتا” هستیم، رضا جمارانیان، مدیرعامل هلدینگ سیمان تامین در حاشیه نشست خبری از ورود شرکت سیمان آبیک به بورس در سال جاری خبر داد و گفت: قصد داریم شرکت سیمان آبیک را در سال جاری وارد بازار سرمایه کنیم، با این حال برآورد ما این است که مراحل ورود عرضه اولیه سیمان آبیک به بورس تا سه ماه آینده انجام خواهد شد.

همچنین بخوانید: عرضه اولیه سیتا در روز چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹ قطعی شد

سیمان آبیک بورسی می شود

جمارانیان ضمن اشاره به اینکه سیمان آبیک بزرگ‌ترین شرکت سیمانی کشور و حتی خاورمیانه می باشد بیان داشت: سیمان آبیک به عنوان شرکت ایجادی هلدینگ سرمایه‌گذاری سیمان تامین بحساب می آید و قیمت تمام شده این سهم در مجموعه هلدینگ سیتا، ۱۰۰ تومان شناسایی شده است. جمارانیان همچنین خبر داد که سیمان آبیک برای ورود به بورس در حال آماده‌سازی است و به زودی امیدنامه خود را به بورس ارائه می‌دهد.

وی در ادامه صحبت‌هایش شرکت سیمان آبیک را تا سال گذشته جزء شرکت‌های زیان‌ده شمرد گفت: این ین شرکت ۱۰۳ میلیارد تومان زیان انباشته داشت که تعیین تکلیف وام‌های ارزی، عایدی خیلی زیادی را نصیب شرکت کرد و از تحمیل زیان هزار و ۱۵۰ میلیارد تومانی به شرکت جلوگیری شد. اصلاح ساختار مالی و کنترل هزینه‌ها سبب شد شرکت سیمان آبیک به این موفقیت دست یابد و از زیان‌دهی خارج شود.

سود خالص ۲۰۰ میلیارد تومانی سیمان آبیک

جمارانیان در خصوص سودآوری شرکت به اقدامات انجام شده در زمینه کنترل هزینه‌ها و سیاست‌های فروش و سود خالص ۲۰۰ میلیارد تومانی و سود انباشته ۱۰۰ میلیارد تومانی در سال ۹۸ اشاره کرد.

طبق بیانات مدیرعامل سیتاف شرکت سیمان آبیک در حال حاضر آمادگی کامل برای پذیرش در بورس را داشته، به طوری که درخواست پذیرش این شرکت در بورس ارائه شده و اطلاعات لازم در حال تکمیل و روند پذیرش در حال نهایی شدن می باشد.

پیش بینی می شود این عرضه اولیه با توجه به افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت سیمان از استقبال و مشارکت بالای سرمایه‌گذاران برخوردار شود.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری سیمان تامین گفت: شرکت سیمان آبیک که تنها شرکت سیمانی غیربورسی در بخش سیمانی هلدینگ سیمان تامین است، سال گذشته نه تنها اقدام به پوشش زیان خود کرد بلکه به معادل یکصد میلیارد تومان سود انباشته نیز دست یافت.