شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران که یک شرکت سهامی عام هم میباشد در سال ۱۳۶۳ تأسیس شد. شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با نماد شیران، از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان آلکیل‌ بنزن خطی (LAB)، آلکیلات سنگین (HAB) و نرمال پارافین در کل منطقه خاورمیانه است و صادرات قابل توجهی را در کارنامه خود دارد و باعث رونق اقتصادی کشور شده و تاثیر زیادی در شاخص کل دارد ما در این مطلب قصد داریم به بررسی هر آنچه سهامداران سهام شیران از شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران باید بدانند، بپردازیم.

شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران

آنچه در این مطلب میخوانید

 1.  اطلاعات کلی شرکت صنایع شیمیایی ایران (سهام شیران)
 2. درباره شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران (سهام شیران)
 3. تولیدات و محصولات شرکت صنایع شیمیایی ایران (سهام شیران)
 4. گواهینامه های اخذ شده
 5. فروش شیران تا سال ۹۸ چگونه بوده
 6. نمودارها و اطلاعات مربوط به شرکت صنایع شیمیایی ایران (سهام شیران)
 7. برنامه تحقیق و توسعه شرکت شرکت صنایع شیمیایی ایران (سهام شیران)
 8. پیش بینی سود سهام شیران

 

شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران (شیران)

 اطلاعات کلی سهام شیران در یک نگاه

نماد: شیران
نام شرکت: سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران(ICIIC)
نام صنعت :‌ محصولات شیمیایی
بازار :‌ بورس-بازاراول-تابلو فرعی
مدیر عامل: داریوش حمیدی
تلفن: ۰۳۱-۳۳۸۰۸۳۵۰
فکس: ۰۳۱-۳۳۸۰۸۳۶۰
آدرس: اصفهان – کیلومتر ۱۵جاده تهران غرب نیروگاه شهید محمد منتظری
ایمیل: info@iciiclab.com
وب‌سایت: http://iciiclab.com
موضوع فعالیت: تولید مواد اولیه شوینده ها
سال مالی: ۰۹/۳۰

شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران

درباره شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران

شیران در سال ۶۳ تأسیس و در سال ۸۹ هم استاندارد ملی برای محصولات خود را دریافت نمود موفقیت دیگری را در کارنامه افتخارات خود به ثبت نمود.
شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران ، از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان آلکیلات سنگین (HAB)، آلکیل‌ بنزن خطی (LAB) و نرمال پارافین در تمامی منطقه خاورمیانه است. شیران از صادرکنندگان نمونه کشور میباشد زیرا این شرکت بیش از ۸۰ درصد بازار داخلی آلکیل‌ بنزن خطی را در اختیار دارد.
شیران در اصفهان قرار دارد و صادرات محصولات این شرکت بیشتر از طریق شرکت بازرگانی و خدمات بندری ایران در بندر بوشهر انجام می شود و از این طریق به اکثر نقاط جهان صادر خواهد شد.

علاوه بر شرکت بازرگانی و خدمات بندری ایران در بندر بوشهر، بارگیری این محصولات برای مشتریان داخلی و برخی از مشتریان خارجی در کشورهای اطراف بطور مستقیم با استفاده از تجهیزات مکانیزه از مجتمع اصفهان صورت میگیرد.

شرکت شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران برای حفظ و ارتقای جایگاه خود در بازارهای منطقه‌ و جهان قصد افزایش صادرات محصولات خود به آسیای مرکزی، حوزه‌های آفریقا، اروپا و خاورمیانه را دارد.

تولیدات و محصولات شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران

۱-تولید کننده الکیل بنزین خطی

چون آلکیل بنزن خطی (LAB) در محیط زیست خوب تجزیه می شود به صورت گسترده در صنایع مربوط به تولید مواد شوینده‌ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سولفونیک آلکیل بنزن اسید (LABSA) بعد از سولفونه‌شدن آلکیل بنزن خطی در واحدهای پایین دستی به دست می آید و سولفونیک آلکیل بنزن اسید عامل پاک‌کننده در پودرهای لبتسشویی دستی و ماشینی و شوینده‌های مایع می باشد و در این موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲-تولید کننده آلکیلات سنگین

آلکیلات سنگین (HAB)، از ترکیب دی‌فنیل‌آلکان‌ها و دی‌آلکیل‌بنزن‌ها به دست می آید و محصول جانبی فرآیند تولید آلکیل بنزن خطی است. چون  آلکیلات سنگین ترکیبی از دی‌فنیل‌آلکان‌ها و دی‌آلکیل‌بنزن‌ها هستند دارای پایداری اکسیداسیون بالا، خواص دی‌الکتریک و نقطه ریزش پایین هستند و این خواص باعث می شود تا کاربردهای زیادی در صنایع تولید روانکارهای صنعتی، روغن‌های ترانسفورماتور، شوینده های صنعتی، افزودنی‌های سوخت دیزل و روغن‌های داغ برای انتقال حرارت، داشته باشند.

۳-تولید کننده نرمال پارافین

نرمال پارافین (NP) در محدوده کربنی ۱۰تا ۱۳ بصورت C10-C13 در تولید آلکیل بنزن خطی مورد استفاده است. نرمال پارافین به جز مورد گفته شده در حلال‌های مورد استفاده در صنایع رنگ و رزین و صنایع تولید الکل‌های چرب به منظور استفاده در عوامل فعال سطحی مورد استفاده قرار میگیرد.

بیشتر بخوانید: ۹ باور غلط سرمایه گذاران در بورس

گواهینامه های اخذ شده توسط شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران:

۱-گواهی سیستم مدیریت محیط زیست (ISO-14001: 2015)

گواهی سیستم مدیریت محیط زیست کسب شده توسط شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران

۲-گواهی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای (OHSAS-18001: 2007)

گواهی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای کسب شده توسط شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران

۳-گواهی سیستم مدیریت کیفیت (ISO-9001: 2015)

گواهی سیستم مدیریت کیفیت کسب شده توسط شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران

فروش شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران تا سال ۹۸ چگونه بوده

بر اساس نموداری که در زیر آورده شده مهمترین محصولات شرکت بر اساس مبلغ فروش به ترتیب ۱-الکیل بنزن خطی (داخلی)، ۲-نرمال پارافین مازاد (صادراتی) و ۳-الکیل بنزن خطی (صادراتی) است.

نمودار گزارشات ماهانه از دی ماه ۹۷ تا ۹۸:

نمودار ترکیب فروش سال 98 آلکیل‌ بنزن خطی (LAB)، آلکیلات سنگین (HAB) و نرمال پارافین در شرکت شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران

در نمودار زیر مبلغ فروش شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران را از سال ۹۰ مشاهده مینمایید که بیشترین مقدار مبلغ فروش مربوط میشود به سال ۹۲ و بعد از سال ۹۲ روند نزولی در قیمت ها را مشاهده میکنید. این روند نزولی تا سال ۹۵ ادامه داشته و از ۹۵ به بعد دوباره روند صعودی داشته است.

توجه داشته باشید که شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران در نمودار زیر برای سال ۹۸ گزارش ۶ ماهه خود را آورده که با این وجود در دوره ۶ ماهه توانسته حدود ۹۳۳ میلیارد تومان فروش داشته باشد و این گزارش ادامه روند صعودی شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران را نشان می دهد.

نمودار مبلغ فروش شیران از سال 90 تا 98

بیشتر بخوانید: توصیه هایی برای مدیریت سرمایه گذاری در بورس

نمودارها و اطلاعات مربوط به شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران

نمودار قیمت سهام شیران در آبان ۹۷ تا ۹۸

نمودار شرکت صنایع شیمیایی ایران (شیران) در آبان 97 تا 98
اطلاعات ترازنامه ۹ ماهه منتهی به سال مالی منتهی به۱۳۹۸/۰۹/۳۰  شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران
شرکت:سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران                                               سرمایه ثبت شده: ۴,۶۲۸,۹۸۸
نماد:شیران                                                                                          سرمایه ثبت نشده:۰
کد صنعت : ۴۴۱۱۱۷                                                                              وضعیت ناشر:پذیرفته شده در بورس تهران
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۹ ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱       وضعیت ناشر: پذیرفته شده در بورس تهران
سال مالی منتهی به:۱۳۹۸/۰۹/۳۰ 
اطلاعات ترازنامه 9 ماهه منتهی به سال مالی منتهی به1398/09/30 شیران
شما میتوانید بری دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با اطلاعیه ها، صورت های مالی، گزارش عملکرد ماهیانه، افشای اطلاعات با اهمیت و شفاف سازی روی لینک ” اطلاعات سهام شیران در کدال ” کلیک نمایید.
تاریخچه سود واقعی سهام شیران از سال ۸۲ تا سال ۹۸:
اطلاعات تاریخچه سود واقعی از سال 82 تا سال 98
آمار سالانه قیمت سهام شیران :
آمار سالانه قیمت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران (شیران)
اطلاعات اقلام ترازنامه ای سهام شیران بر اساس عملکرد واقعی سالانه(میلیون ریال) از سال ۸۸ تا ۹۷
اطلاعات ترازنامه ای شیران بر اساس عملکرد واقعی سالانه از سال 88 تا 97
اطلاعات اقلام سود و زیان سهام شیران بر اساس عملکرد واقعی سالانه(میلیون ریال) از سال ۸۸ تا ۹۷
اطلاعات سود و زیان شیران بر اساس عملکرد واقعی سالانه از سال 88 تا 97
نرخ رشد سود ده ساله سهام شیران بر اساس عملکرد واقعی سالانه از سال ۸۸ تا ۹۷
نرخ رشد سود ده ساله بر اساس عملکرد واقعی سالانه
نرخ رشد سود پنج ساله سهام شیران بر اساس عملکرد واقعی سالانه از سال ۹۳ تا ۹۷
نرخ رشد سود پنج ساله بر اساس عملکرد واقعی سالانه

برنامه تحقیق و توسعه شرکت شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران

شرکت شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران تعمیق فرهنگ تحقیق و توسعه را به عنوان منبع نوآوری و رکن زیر بنای فن‌آوری مبنای خود قرار داده و بقای خود را در گرو نوآوری، افزایش آگاهی کارکنان و درک منزلت ابتکار، پیشرفت و خلاقیت در حوزه فن‌آوری می‌داند.

کاهش ضایعات، بهبود کیفیت، تداوم تولید، و افزایش توان رقابتی از جمله اهداف مجموعه تحقیق و توسعه شرکت شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران میباشد.

شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران (شیران)

آزمایشگاه‌های شرکت شرکت شرکت صنایع شیمیایی ایران با نماد سهام شیران مجهز به دستگاه‌های پیشرفته متعددی از جمله:

 1. واحدهای پایلوت تحقیقاتی
 2. شناساگرهای نیتروژن و گوگرد
 3. اسپکترومتری جرمی(GC/MS): (اسپکترومتر جرمی دستگاهی است که مولکول‌های گازی را به یونها تبدیل و آنها را بر حسب نسبت جرم به بار جدا می کند.)
 4. پلاسمای القایی (ICP): (دستگاه آی سی پی از تکنیک طیف سنجی است که کارکرد آن بر اساس طیف نشری می باشد. دستگاه ICP نسبت به سایر دستگاه های مشابه حساسیت بیشتری دارد و نتیجه دقیق تری ارائه می دهد. از دستگاه طیف سنج جفت القائی در آزمایشگاه های آنالیز مواد بخصوص برای آنالیز فلزات سنگین بسیار استفاده می شود.)
 5. کروماتوگرافی مایع (HPLC): کروماتوگرافی از دو بخش کروماتو به معنای رنگ و گرافی به معنای ترسیم می باشد و نشانگر متد قدیمی تفکیک مواد بر اساس رنگ می باشد. معادل کلمات لاتین گفته شده بالا کروماتوگرافی مایع با کارائی بالا می باشد. که با توجه به استفاده حلال ها با فشار بسیار بالا لفظ کروماتوگرافی مایع با فشار بالا هم می تواند استفاده شود.
 6. کروماتوگرافی گازی (GC): دستگاه GC یا کروماتوگراف گازی یکی تجهیزات رایج آزمایشگاهی به منظور جداسازی و شناسایی مواد می باشد. این روش اصولا برای آنالیز موادی که در حالت بخار تجزیه نمی شوند مورد استفاده قرار می گیرد.
 7. پلاسمای القایی (ICP): دستگاه آی سی پی از تکنیک طیف سنجی است که کارکرد آن بر اساس طیف نشری می باشد. دستگاه ICP نسبت به سایر دستگاه های مشابه حساسیت بیشتری دارد و نتیجه دقیق تری ارائه می دهد. از دستگاه طیف سنج جفت القائی در آزمایشگاه های آنالیز مواد بخصوص برای آنالیز فلزات سنگین بسیار استفاده می شود

بیشتر بخوانید: ویژگی‌های یک تریدر موفق چیست

پیش بینی سود سهام شیران

از مهمترین محصولات تولیدی شیران میتوان الکیل بنزن خطی چه داخلی و چه صادراتی و نرمال پارافین مازاد صادراتی را نام برد با توجه به نمودارهای فوق، نرخ فروش محصولات تولیدی شرکت افزایش زیادی داشته علاوه بر آن بهای تمام شده هم از تورم عمومی کشور اثر میگیرد و در نتیجه افزایش مواد اولیه، افزایش می یابد.

تاکنون شیران با توجه به اینکه در تحریم ها هستیم کاهش فروش قابل ملاحظه ای نداشته پیش بینی میشود که در ادامه هم راهی برای ادامه فروش خود پیدا کند و به روند سودآوری خود ادامه دهد