بعد از نوساناتی که بورس در چند روز اخیر داشت، در جریان معاملات امروز بورس، شاخص کل برای اولین بار با رشد ۴۰ هزار واحدی به ۲ میلیون رسید. رسیدن شاخص بورس به کانال ۲ میلیون واحدی در امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۹ بعد از چند روز افت و خیز باعث ثبت رکورد جدیدی در شاخص بورس تهران شد.

شاخص کل بورس تهران ۲ میلیون واحدی شد

نمادهایی که بیشترین تأثیر مثبت بر رشد شاخص بورس را داشتند فولاد، فارس و فملی بودند. همچنین نمادهای کگهر، شگویا و صبا سه نمادی هستند که دارای بیشترین اثر مثبت بر شاخص کل فرابورس می باشند.

پیش بینی می شود شاخص کل تا شهریور ماه به عدد ۲.۷ میلیون واحدی برسد. قرار گرفتن بازار بورس در فصل مجامع که همواره با فات و خیز در قیمت ها همراه است همچنین افزایش قیمت دلار و ارز از مواردی هستند که موجب شده بود بازار بورس در فاز اصلاحی قرار داشته باشد که امروز مقاومت شاخص برای رسیدن به قله ۲ میلیون واحدی شکسته شد.

شاخص کل بورس با رشد 40 هزار واحدی به 2 میلیون رسیدتا این لحظه همه شاخص‌های اصلی بورس مانند شاخص قیمت (وزنی – ارزشی)، شاخص کل (هم‌وزن)، شاخص قیمت (هم‌وزن)، شاخص آزاد شناور، شاخص بازار اول و شاخص بازار دوم در کنار شاخص کل با رشد همراه شده‌اند.

تاکنون نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو)، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی)، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.