به دنبال تغییر شرایط قیمتی در بازار مسکن، بانک مسکن اقدام به افزایش سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب پس ‌انداز مسکن جوانان در تهران کرد و سقف وام مسکن جوانان در تهران با ۶۰ درصد افزایش، به ۴۰۰ میلیون تومان رسید.

وام مسکن جوانان ۹۹

پیش از این سقف وام مسکن جوانان ۲۵۰ میلیون تومان بود که با اقدام بانک مسکن با توجه به شرایط جدید قیمتی در بازار مسکن، سقف تسهیلات قابل پرداخت از این محل در شهر تهران با رشد ۶۰ درصدی به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

همچنین سقف تسهیلات وام مسکن جوانان در شهرهای بزرگی مثل کرج، قم، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، کرمانشاه و شیراز در پایان سال پانزدهم از ۲۱۰ میلیون به ۳۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است. در سایر نقاط شهری نیز سقف این تسهیلات ۱۸۴ میلیون تومان بود که به ۲۹۰ میلیون تومان رسید.

برخورداری از سقف وام مسکن جوانان، سپرده ‌گذاری ماهانه در هر سال با مبلغی بیشتر از آنچه قبلا تعیین شده بود انجام می شود. به این ترتیب، میزان سپرده ‌گذاری ماهانه در سال اول تا پانزدهم برای برخورداری از سقف تسهیلات وام مسکن جوانان، برای افتتاح‌ کنندگان حساب سال ۹۹، با مبالغ ۶۵ هزار تومان آغاز و با افزایش مبلغ در هر سال به مبلغ ۲۴۷ هزار تومان در سال پانزدهم افزایش پیدا می کند.

افرادی که تصمیم دارند بین ۵ تا ۱۵ سال از زمان سپرده گذاری خود از سقف تسهیلات مسکن جوانان استفاده کنند ، موظف به پرداخت مبلغی بیشتر از حداقل های تعیین شده هستند. به این صورت که: اگر یک سپرده گذار تصمیم داشته باشد در پایان سال پنجم از سقف تسهیلات ۲۱۰ میلیون تومان در شهر تهران استفاده کند، در سال اول باید ماهانه ۶۱۰ هزار تومان واریز کند.

بعلاوه سقف تسهیلات مذکور در سه گروه شهری تهران، شهرهای بزرگ و سایر نقاط شهری در پایان سال پنجم افزایش یافته و از ۱۵۰ میلیون تومان به ۲۱۰، از ۱۱۰ میلیون تومان به ۱۵۰ و از ۸۴ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

برای دریافت وام مسکن جوانان افرادی که ۱۸ سال تمام داشته باشد و یا دادگاه حکم رشد او را صادر کرده باشد، می ‌تواند به نام خود و یا افرادی که تحت ولایت و قیومیت او هستند، حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کند. متقاضیان می ‌توانند سپرده‌ گذاری را با واریز حداقل مبلغ ماهیانه شروع کنند و مبلغ را بصورت یکجا و یا به دفعات در ابتدای دوره پرداخت کنند.

برداشت از حساب پس‌ انداز مسکن جوانان هم در هر مقطعی ممکن است اما برداشت از حساب باید در شرایطی انجام شود که متوسط موجودی حساب از حداقل مبلغ تعیین شده توسط بانک مرکزی در هر سال ( که در وبسایت بانک مسکن مشخص شده) کمتر نشود. همچنین پرداخت تسهیلات حساب پس ‌انداز مسکن جوانان به منظور احداث، تکمیل و خرید واحدهای مسکونی بلامانع است.

 همچنین بخوانید: تمدید مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن تا پایان دی ماه