معصوم ضمیری مدیرعامل بزرگ‌ترین شرکت بیمه حاضر در بازار سهام از برنامه افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی شرکت بیمه پاسارگاد در آینده خبر داد. این افزایش سرمایه در دو مرحله انجام می شود، به طوری که مرحله اول از محل سود انباشته تا شهریور ماه صورت می پذیرد، مرحله دوم افزایش سرمایه بیمه پاسارگاد نیز در سال آینده انجام خواهد شد. این شرکت در حال حاضر با سرمایه اسمی ۵۱۰ میلیارد تومانی، بالاترین سرمایه را در بین شرکت‌های هم گروه خود دارد و طی این افزایش سرمایه، بیمه پاسارگاد سرمایه‌اش به ۲ هزار میلیارد  تومان می رسد.

بیشتر بدانید: افزایش سرمایه چیست؟ بررسی روش های افزایش سرمایه بصورت کامل

برنامه افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی بیمه پاسارگاد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس: 

معصوم ضمیری با اعلام اینکه بیمه پاسارگاد سود مناسبی از سرمایه گذاری در بورس محقق کرده در خصوص وضعیت عملیاتی و دلایل رشد سودآوری این شرکت فرابورسی گفت : رویه “بپاس” نسبت به سایر شرکت‌های بیمه کمی ‌متفاوت بوده و برنامه ریزی ۱۰ سال قبل توسعه بیمه‌های عمر با بیش از ۵ میلیون بیمه‌شد به بار نشسته است.

وی ادامه داد: روند مثبت فروش بیمه‌نامه‌های عمر و جذب منابع ، تداوم دارد و با توجه به رونق بازارسرمایه، انتظار می‌رود سودهای مطلوبی کسب شود . بنابراین درحالی این شرکت با سرمایه اسمی ۵۱۰ میلیارد تومانی، بالاترین سرمایه را در بین شرکت‌های هم گروه دارد که برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل سود انباشته هم شهریور اجرا خواهد شد .

ضمیری افزود: مرحله دوم افزایش سرمایه هم سال آینده انجام خواهد شد و طی سرمایه بیمه پاسارگاد به ۲ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. در این میان هر چند دارایی‌های ارزشمندی وجود دارد و به لحاظ تعداد شعب، سومین شرکت بیمه‌ای بشمار می رود اما فعلا هیچ برنامه‌ای برای افزایش سرمایه از مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها نیست .