فردا چهارشنبه ۱۱ تیر سال جاری ۱۵ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین با نماد “سیتا” به روش ثبت سفارش به عنوان پانصد و چهل و یکمین شرکت بورسی عرضه اولیه می شود. قابل ذکر است که از یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون سهم (۱۵ درصد از کل سهام شرکت) یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون سهم به صورت عمومی عرضه و ۳۳۰ میلیون سهم نیز به صندوق‌های سرمایه‌گذاری تعلق می گیرد، حال نقدینگی لازم برای خرید عرضه اولیه سیتا چقدر می باشد؟

برای مشاهده جزئیات عرضه اولیه سیتا کلیک کنید

عرضه اولیه “سیتا” چقدر نقدینگی می خواهد؟

قیمت عرضه اولیه سیتا در کف و سقف قیمتی ۱۴۹۰۰ و ۱۵۷۵۰ قرار دارد که براساس اطلاعات اولیه به هر فرد حداکثر ۸۰۰ سهم در دامنه قیمتی  ۱۴۹۰۰ تا ۱۵۷۵۰ ریالی تعلق می گیرد که حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای خرید عرضه اولیه “سیتا” یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان می باشد. البته باید توجه داشت که اگر تعداد شرکت‌کنندگان بیشتر باشد تعداد سهم کمتری به متقاضیان تخصیص داده می شود، به عبارتی اگر تعداد شرکت‌کنندگان بیشتر از ۳.۵ میلیون نفر باشد، به هر نفر حداکثر ۳۰۰ سهم با نقدینگی مورد نیاز ۵۹۵ هزار تومان می رسد.

نقدینگی لازم برای خرید عرضه اولیه سیتا

نکته: در خصوص میزان نقدینگی لازم برای این عرضه اولیه بهتر است که با توجه و با احتساب سقف قیمتی و حداکثر سهم یعنی ۸۰۰ سهم، حساب کارگزاری خود را شارژ کنید، زیرا اگر فردا نیز سامانه معاملات آنلاین کارگزاری آگاه همچنان دچار مشکل باشد احتمال اینکه تعداد سهم بیشتری به افراد برسد، وجود دارد.