محمدرضا معتمد معاون نظارت بر نهاده های مالی بورس و اوراق بهادار کشور از تشکیل مجامع عادی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در استان ها تا پایان دی ماه (۱۳۹۹/۱۰/۳۰) به منظور بررسی عملکرد آن ها خبر داد. معتمد اعلام داشت: قرار است در استان ها مجامع شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت برگزار شود و در آن مدیران واجد شرایط انتخاب خواهند شد. او همچنین از سرمایه گذاران استانی خواست به سامانه سهام عدالت مراجعه و اطلاعات سهامداری خود از جمله شماره حساب و شماره تلفن همراه را وارد و ثبت کنند تا سود تخصیص یافته از برگزاری مجامع و زمان برگزاری مجامع به آنها اعلام شود.

همچنین بخوانید: ارزش روز سهام عدالت (۱۳۹۹/۰۷/۲۴)

محمدرضا معتمد از برگزاری مجامع عادی شرکت های استانی سهام عدالت تا پایان دی ماه خبر داد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما

معتمد معاون نظارت نهاده‌های مالی بورس و اوراق بهادار کشور گفت: در استان ها مقرر شده است مجامع شرکت های سرمایه گذاری با انتخاب مدیران واجد شرایط تشکیل و تکمیل می شود.

وی افزود: تاکنون ۳۶ شرکت درصدد سرمایه گذاری استانی  هستند  اما برای تشکیل مجامع برای افرادی که سهام عدالت غیرمستقیم را انتخاب کردند، نیاز است دیگر شرکت های سرمایه گذاری شناسایی و پس از تشکیل مجمع ، سود های شرکت های سرمایه گذاری به عنوان سود سهام تقسیمی بین سرمایه گذاران تقسیم  شود.
معتمد گفت: سرمایه گذاران هر استان با مراجعه به سامانه سهام عدالت و وارد کردن اطلاعات سهام داری، شماره حساب و تلفن همراه، در زمان مجامع ، به آنها سود تخصیص یافته و برگزاری مجامع  اعلام شود.
معاون نظارت نهاده‌های مالی بورس و اوراق بهادار کشور افزود:  برگزاری مجمع به صورت غیرحضوری و از طریق ثبت نام این سهامداران در سامانه‌های برخط، با حضور یک ارتباط واسط از طریق بستر های الکترونیکی  نیاز امروز شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت است که باید پس از تایید صورت‌های حسابرسی و بازگشایی نماد در بورس، در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: تشکیل مجامع در استان هایی که روند مطلوبی را طی کرده باشند، تا پایان مهر ماه  تکمیل می شود.
معتمد گفت: مجامع عادی شرکت ها نیز  که عملکردشان بررسی می شود حداکثر تا پایان دی ماه ۹۹ تکمیل می شود.