شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه با نماد بورسی «وبیمه» اعلام کرد: بیشترین میزان سرمایه گذاری در ۳ شرکت مادر صنایع پتروشیمی خلیج فارس «فارس»، ملی صنایع مس ایران «فملی» و بانک صادرات «وبصادر» انجام شده است. این شرکت در دو بخش پذیرفته شده در بورس و خارج از بورس به ترتیب ۱.۹۲۹ میلیارد ریال و ۹۵۰۶۶۲ میلیون ریال سرمایه گذاری کرده است.

جزئیات سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه «وبیمه» در ۳ هلدینگ مادر

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز:

شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به آبان ماه سال جاری، مجموع سرمایه گذاری‌ های خود را برابر با ۲.۸۸۰ میلیارد ریال به ثبت رسانده که این سرمایه گذاری متشکل از دو بخش «پذیرفته شده در بورس» و «خارج از بورس» بوده است.

شرکت “وبیمه” در آبان ماه سال جاری، در بخش «پذیرفته شده در بورس» ۱.۹۲۹ میلیارد ریال و در بخش «خارج از بورس» ۹۵۰.۶۶۲ میلیون ریال سرمایه گذاری کرده است.

سرمایه گذاری‌های شرکت “وبیمه” در دوره یکماهه منتهی به آبان ماه (نسبت به دوره مشابه سال گذشته)، افزایش ۵۴ درصدی سرمایه گذاری را به ثبت رسانده، بخش «پذیرفته شده در بورس» نیز رشد ۴۷۸ درصدی را در پی داشته و بهای تمام شده سرمایه گذاری‌های «خارج از بورس» نیز در آبان ماه کاهش ۳۸ درصدی را تجربه کرده است.بر پایه این گزارش، شرکت “وبیمه” در آبان ماه بیشترین میزان سرمایه گذاری را در بخش‌های «محصولات شیمیایی» با بهای تمام شده ۴۵۹.۳۴۵ میلون ریال، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» با بهای تمام شده ۲۹۱.۶۴۱ میلیون ریال و «مواد و محصولات دارویی» با بهای تمام شده ۲۲۷.۵۷۲ میلیون ریال داشته است.

بر اساس این گزارش، شرکت “وبیمه” در صورت وضعیت پورتفوی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس، بیشترین میزان سرمایه گذاری را در شرکت‌های «مادر (هلدینگ) صنایع پتروشیمی خلیج فارس» به بهای تمام شده ۱۵۶.۴۲۳ میلیون ریال، «ملی صنایع مس ایران» به بهای تمام شده ۱۰۵.۵۰۷ میلیون ریال و «بانک صادرات ایران» به بهای تمام شده ۸۴.۰۰۶ میلیون ریال داشته است.

بیشتر بخوانید: سقف خرید سهام توسط صنعت بیمه افزایش یافت