کارخانه‌های تولیدی نورد آلومینیوم با نماد بورسی «فنوال» در ۶ ماه ابتدایی سال جاری در خصوص عملکرد خود گزارشی منتشر کرده که طی این گزارش اعلام گردیده بیش از ۹۲ درصد از فروش های این شرکت در بازارهای داخلی انجام شده است. پیش بینی فروش محصولات این شرکت در ۶ ماهه دوم سال جاری، ۷۷۰۰ تن محصولات آلومینیومی عنوان شده است.

سود عملیاتی «فنوال» ۳۲ درصد رشد کرد

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز:

شرکت کارخانه‌های تولیدی نوردآلومینیوم که در حوزه تولید محصولات میان دستی آلومینیوم فعالیت دارد، در نیمه نخست سال جاری و با توجه به رشد محسوس و جالب توجه حاشیه سود عملیاتی خود موفق به رشد ۵۴۴ درصدی سودآوری خود شده است.

سود خالص محقق شده این شرکت در ۶ ماهه امسال معادل ۸۵۷ ریال به ازای هر سهم است.

درآمد‌های عملیاتی محقق شده در این مدت معادل ۲ هزار و ۳۴۲ میلیارد ریال بوده و محصولات اصلی شرکت شامل ورق، کویل و تسمه آلومینیومی است که در این مدت به میزان ۵.۰۴۹ تن به فروش رسیده است.

افزایش محسوس نرخ فروش محصولات شرکت در این مدت منجر به افزایش نسبت حاشیه سود عملیاتی شرکت شده است.

در حالی نسبت حاشیه سود عملیاتی در سال قبل معادل ۱۳ درصد بوده، این نسبت سودآوری مهم در ۶ ماهه امسال به ۳۲ درصد رسیده است.

در مقایسه بین محصولات شرکت، ورق آلومینیومی بیشترین حاشیه سود را نصیب شرکت کرده که بیش از ۴۰ درصد از کل حاشیه سود ناخالص شرکت از محل فروش این محصول محقق شده است.

از سوی دیگر، شرکت پیش بینی کرده که در نیمه دوم امسال ۷.۷۰۰ تن محصولات آلومینیومی دیگر به فروش برساند همچنین در نیمه نخست امسال بیش از ۹۲ درصد از فروش‌های شرکت در بازار‌های داخلی محقق شده است.

بیش از ۹۰ درصد از کل هزینه‌های تولید مربوط به مواد اولیه مصرفی است و ماده اولیه مصرفی اصلی شرکت نیز شمش آلومینیومی است.

همچنین بخوانید: مس، فولاد و آلومینیوم در بورس کالا عرضه می شود