فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به بند ۹ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، فعال شدن بازار سرمایه را به عنوان یکی از مولفه‌های تحقق این سیاست دانست و بیان داشت:  از ابتدای سال تاکنون ورودی حقیقی و حقوقی خالص به بازار سرمایه معادل ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است که در تلاش هستیم این سرمایه ورودی را حفظ و به بازار اولیه و نهایتاً به حوزه تولید و توسعه سرمایه‌گذاری سوق دهیم. در ادامه صحبت های وزیر اقتصاد درباره حفظ نقدینگی وارد شده به بورس را بخوانید:

همچنین بخوانید: اقدامات دولت برای رونق بازار سرمایه و پیشگیری از ایجاد حباب در بورس

دژپسند: نقدینگی ۷۰ هزار میلیارد تومانی وارد شده به بورس را حفظ می کنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم:

فرهاد دژپسند اظهار داشت: تعداد کد‌های سهامداری در بازار سرمایه تا پایان خرداد ماه ۱۵ میلیون و ۲۵۱ هزار کد و با احتساب سهام عدالت به ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار کد رسیده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، ارزش معاملات بورس در ۴ ماهه اول سال را نسبت به سال ۹۸، معادل ۱۴۵ درصد و نسبت به مدت مشابه در سال گذشته معادل ۶۲۵ درصد اعلام کرد.

دژپسند عرضه اولیه سهام شرکت‌ها در بورس و فرابورس در ۴ ماه اول سال را معادل ۱۳۷ هزار میلیارد ریال و نزدیک به دو و نیم برابر کل سال ۹۸ اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون ورودی حقیقی و حقوقی خالص به بازار سرمایه معادل ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است که در تلاش هستیم این سرمایه ورودی را حفظ و به بازار اولیه و نهایتاً به حوزه تولید و توسعه سرمایه‌گذاری سوق دهیم.

وی همچنین از راه اندازی بورس املاک و مستغلات و امتیازات با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد تومان خبر داد.