قبل از شروع معاملات امروز، سه شنبه ۱۶ دی ماه ناظر بازار نمادهای لابسا، ثتران، کمرجان، سمگا، کچاد را به دلیل تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت و افشای اطلاعات با اهمیت برای یک ساعت و چند روز بسته اعلام کرد. همچنین نماد دو شرکت تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی با نماد شمواد و گروه صنعتی سدید با نماد وسدید بنا به تشخیص شرکت فرابورس ایران حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ تعلیق شدند.

تعلیق “شمواد، وسدید” و توقف موقت ۵ نماد – سه شنبه ۱۶ دی

طبق اعلام ناظر بازار نماد دو شرکت آبسال و بازرگانی و تولیدی مرجان کار به دلیل رشد بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهم، متوقف و ملزم به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شدند. به این ترتیب اشخاص دارای دسترسی به سامانه تدان در صورت وجود هر گونه ابهام، سوالات خود را طی روز جاری از طریق سامانه تدان، جهت بررسی و پاسخگویی توسط ناشر، ثبت نمایند.

همچنین نمادهای معاملاتی “شمواد” و “وسدید” نیز مطابق با اطلاعیه منتشره در تارنمای کدال، به استناد بند ۷ ماده ۱۳ مکرر ۲ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران، بنا به تشخیص شرکت فرابورس ایران حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ تعلیق شدند.

همچنین بخوانید: تمدید تعلیق “چکارن” تا چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹ + علت

شایان ذکر است که نماد “ثتران” نیز تا ساعت ۱۰:۰۰ جلسه معاملاتی جاری به صورت حراج ناپیوسته با محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهد شد. همچنین “سمگا” نیز جهت بررسی معاملات مطابق با ماده ۱۲ مکرر ۶ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران متوقف شد. “کچاد” نیز با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، متوقف گردید. نماد مذکور ۶۰ دقیقه دیگر با محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهد شد.