شاخص کل امروز شنبه، ۳ آبان ماه ۹۹ با ۳۸,۳۰۶ واحد ریز معادل ۲.۷۱ درصد به ۱ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۴۸ واحد رسید! می توان گفت شلخص در محدوه حساسی قرار گرفته و باید ببینیم که آیا حمایتی صورت می گیرد تا روند بازار را به سوی مثبت سوق دهند؟

همانطور که در پیش بینی های گذشته گفته شد، نوسانات کنونی و صعود کوتاه مدت بازار بورس ناشی از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می باشد درحالیکه بر خلاف باور عموم، نتیجه این انتخاب در هر صورت فرقی بر روند سیاستی که آمریکا علیه ایران پیش گرفته ندارد چه بسا شرایط سخت تر از این هم بشود!! در ادامه این مطلب به پیش بینی روند بازار بورس دوشنبه ۵ آبان ۹۹ می پردازیم.

تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر بازار بورس ایران

بازار بورس دوشنبه ۵ آبان ۹۹ چه می شود؟

معاملات بازار بورس امروز متعادل آغاز شد اما به مرور زمان مقدار عرضه بر تقاضا برتری یافت. برای بهتر شدن شرایط بازار تنها استراتژی، سهامداری می باشد اگر هر سهامداری به ارزش ذاتی دارایی خود آگاه باشد و در صف های سنگین فروش نرود بازار شرایط بهتری خواهد داشت. اما می دانیم که سرمایه گذاری با دید بلند مدت در بازار بورس همیشه سود آور بوده. افرادی که در شرایط کنونی قصد ورود به بازار بورس را دارند بهتر است که با آگاهی کافی نسبت به سهم و یا به روش غیر مستقیم از طریق شرکت های سبدگردان دارای مجوز رسمی از سازمان بورس اوراق بهادار وارد اقداتم به سرمایه گذاری نمایند. در ادامه این مطلب نظر شما را به نظر کارشناس بازار بورس در رابطه با روند بازار بورس در روز های آتی جلب می نمایم.

نظر کارشناس بازار سرمایه درباره آینده بازار بورس

امیرباقری کارشناس بازار سرمایه درباره آینده بازار بورس گفت: با توجه به صف های سنگین فروش و هیجان موجود در بازار نمی توان بطور قطع آینده بازار را پیش بینی نمود زیرا ابهام در کلیت بازار وجود دارد و شاید در این شرایط انتشار اخباری موثر بتواند تغییری در روند نزولی ایجاد نماید اما متاسفانه فعلا ایجاد روند قوی در کلیت بازار فعلاً منتفی است و این موضوع به بعد از انتخابات آمریکا، مشخص شدن نتایج انتخابات، جهت‌گیری کلی اقتصاد و سیاست های مرتبط به آن وابسته خواهد بود.

امیرباقری به سرمایه گذارانی که قصد خرید دارند توصیه کرد که در شرایط فعلی از خرید سهام به روش مستقیم خوددداری کنند و پرتفوی و سبد سهام خود را متنوع و بهینه کنند و از کارشناسان دارای مجوز قانونی و شرکت های سبدگردان که مشاوره و صندوق های سرمایه گذاری دارند کمک بگیرند.

بیشتر مطالعه کنید : سبدگردانی بهتر است و یا صندوق سرمایه گذاری؟