شرایط بازار بورس چند وقتی است که به دلیل هیجان سهامداران تعریفی ندارد، اما تمامی سیگنال های مثبت برای سرمایه گذاری در این بازار و آغاز روند صعودی آن موجود است. به عنوان مثال قیمت برخی از سهم ها حتی از قیمت عرضه اولیه انها نیز پایین تر آمده یعنی خیلی کمتر از ارزش ذاتی سهم!! اما چرا روند نزولی پایان نمی یابد و این شاخص ترمز بریده تا کجا پایین می رود؟ با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله خواهیم گفت که آیا بازار بورس در چهارشنبه ۷ آبان ماه ۹۹ صعودی خواهد شد؟

شاخص کل بازار بورس در روز ششم آبان ماه ۹۹ نیز با کاهش ۲.۶۱ درصدی و ۳۴۸۴۴ واحدی به ۱ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۷۵۰ رسید!
شاخص هم وزن نیز با ۴۲۳۵.۷۸ کاهش به ۳۸۰,۱۰۱ رسید.

بازار بورس در چهارشنبه ۷ آبان ماه ۹۹ چه می شود؟

با توجه به صحبت های کارشناسان بازار سرمایه در رابطه با نتایح انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، همچنان سهام داران صف نشین وجود دارند که دارایی خود را بفروشند حتی با قیمتی پایین تر از ارزش ذاتی آن. آنها معتقدند که حتی اگر جو بایدن هم رای بیاورد کاهش بیشتر از این در بازار بورس نخواهیم داشت!!

برخی از کارشناسان بازار بورس روند شاخص بازار سرمایه در هفته جاری را مثبت و صعودی پیش بینی نمودند چرا که قیمت سهم ها به اندازه ای کاهش یافته که بسیار مناسب و جذاب برای سرمایه گذاری است اما با این وجود روند نزولی ادامه یافت.

از این رو می توان گفت که روند بازار سرمایه تا اعلام نتایج ریاست جمهوری آمریکا همچنان نوسانی و سینوسی خواهد بود پیشنهاد می کنم از مطلبی که در مورد تاثیر نتیجه ریاست جمهوری آمریکا بر بازار بورس ایران گردآوری نمودیم بازدید نمایید.

به گفته کارشناسان حرفه ای بازار سرمایه، نتیجه انتخابات آمریکا بر روند بازار بورس موثر است نمی توان منکر آن شد و بسیاری از حقوقی ها تصمیماتی دارند که پس از انتخابات آمریکا آن را نهایی می کنند. حتی اگر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، آقای جو بایدن پیروز شود و با ایران توافق کند و حتی قیمت دلار کاهش بیابد قطعا مدیران شرکت ها در خرید و فروش سهام تصمیمات خاصی خواهند گرفت.

برخی افراد به منظور برهم زدن جو بازار سرمایه سعی بر تخریب افکار عوام با بزرگنمایی تاثیر نتیجه انتخابات آمریکا بر بورس ایران دارند و با ایجاد رعب و وحشت می خواهند بازار بورس را از رونق بی اندازند. از این رو باید با آرامش و تسلط بر هیجان خود تصمیم بر سهامداری و یا فروش بگیریم.