در ابتدای ساعات معاملاتی بازار بورس امروز ۷ آبان ۹۹ میزان عرضه بر تقاضا برتری داشت اما به مروز از میزان عرضه کاسته و در برخی نماد های شاخص ساز تقاضا افزایش یافت و باعث ایجاد رنج مثبت شد. در ادامه این مقاله قصد داریم بازار روز شنبه ۱۰ آبان ماه ۹۹ را پیش بینی کنیم. هفته آینده هفته بسیار حساسا و حیاتی برای بازار بورس می باشد زیرا نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مشخص خواهد شد.

شاخص کل بازار بورس در ۷ آبان ۹۹ با افت ۱.۰۶ درصدی برابر با ۱۳۸۴۲ واحد به ۱میلیون و ۲۸۸ هزار و ۱۸۷ واحدی رسید.
شاخص هم وزن نیز با ۳۱۵۹ کاهش به ۳۷۶,۹۹۲ رسید.

بازار بورس شنبه ۱۰ آبان ۹۹ چه می شود؟

اکنون تمام نشانه ها برای رشد و صعود بازار به چشم می خورد و اگر در شرایط عادی بود و بحث انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در میان نبود، قطعا شاخص روند صعودی خود را اغاز می کرد زیرا قیمت سهم ها از جذابیت کافی برای سرمایه گذاری برخورددار بوده و حتی قیمت بسیاری از سهم ها به کمتر از قیمت عرضه اولیه خود رسیدند.

ما نمی توانیم منکر تاثیر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر بورس ایران شویم اما این ریزش و اصلاح فقط به دلیل جو هیجانی بازار است و اگر در شرایطی که جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود نیز بازار بورس ایران دچار چنین ریزشی نمی شد و نابسامانی حال این روز های بازار سرمایه ایران فقط به دلیل جو هیجانی سهامداران است و بس!

با این اوصاف و با وجود ریزش ۱.۰۶ درصدی شاخص کل می توان گفت که جو بازار سرمایه در ۱۰ آبان ۹۹ نسبت به روز های گذشته بهتر خواهد بود با اینکه برخی پیش بینی کردند که شاخص تا ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار واحدی عقبگرد خواهد داشت اما پس از انتخابات آمریکا از شرایط بهتری بهره مند می شود و انتظار می رود که نوسانات به حداقل خود برسد.

مطالب مرتبط : تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار بورس ایران

در این میان نمی توان از تاثیر خبر خوش آقای وزیر اقتصاد بر سبز شدن نماد های شاخص ساز در ۷ آبان ماه چشم پوشی کرد. فرهاد دژپسند گفت : وقتی از سودآوری شرکت‌ها اطلاع‌رسانی می‌کنیم یعنی این شرکت‌ها اعتبارآور هستند و نباید سهام آنها ارزان به فروش برود. البته بنده به عنوان یک مقام مسئول به سهامداران نه می‌گویم بفروشید، نه می‌گویم بخرید!! من از سهامداران تقاضا دارم که با تامل نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام کنند.

بهترین روش سرمایه گذاری
اینستاگرام سبدگردان هدف

همه دیدگاه‌ها:

  1. ضیامهر عبداللهی

    آبان ۸, ۱۳۹۹

    با سلام
    نظربه اینکه در ۷ماهه اخیر دولت و حقوقی و سهامداران عمده و توامند در بورس مرتکب خطا شده اند بر هیچ کس پوشیده نیست و هرآنچه که باید بر سر بورس می آمد ویا هرآنچه که باید میشده تا حال شده و در تمامی نمادها ریزش خود را تا ۷۰٪ نشان داده و در زمان ریزش دلار حدود ۱۵ هزار تومان بوده وبرعکس بورس الان دوبرابر شده وبا افزایش دلار اکثر نمادها مخصوصا شرکتهای کامودیتی محور ازجمله در گروهای فولادی پتروشیمی و…. نسبت سال گذشته بیش از ۳۰۰٪ سود شناسایی کرده اند واز طرفی جایی برای ریزش نیست اگر فقط وفقط قیمت زمین و ساختمان شرکتها در زمان فعلی با دلار ۳۰ هزارتومانی محاسبه کنیم به نظر این حقیر بیشاز دوبرابر قیمت سهام فعلی برآورد میشود حال باتوجه به ارزش فعلی سهام و دلار ۳۰ هزارتومانی هیچ سیگنالی نمی تواند نسبت اصلاح قیمت در بورس اثر منفی بگذارد چون انتخابات آمریکا ویا سایر موارد پیشبینی نشده نمتواند قیمت ها را به ضفر برساند مگر سیل و زلزله بیاد وکلاً همه کارخانجات و شهرها را ویران کند والا فعلا با ریزش اخیر قیمتها به سی درصد رسیده وضمنا انتخابات آمریک شرکتها را از جا نمی کند وبا خود بجایی نخواهد برد چنانچه در سنوات گذشته هم تجربه شده که بخاطر بعضی مسائل از جمله اشتباهات دولت باعث ریزش در بورس شده ولی بعد از مدتی مجدداً بازار سرمایه طبق روال به مسیر خود ادامه داده فقط کسانی در این میان متضرر شدند که هیجانی عمل کردند حال دوستان عزیز سهامدار مخصوصا سهامداران حقیقی که با سرمایه اندک وارد بازار سرمایه شده اید تا اینجا هر خطایی را هر کس مرتکب شده دیگر شده الان در این زمان اولا چیزی از سرمایه نمانده که با خروج از بورس بتوانید در جای دیگر سرمایه گزاری کنید دوما با فروش الاقی سهام در صورت برگشت بورس دیگر با آن سرمایه کم حتی قادر به ورودمجدد به بورس هم نخواهید شد لذا بیایید معقول حرکت کنیم با فروش هیجانی به الباقی سرمایه چندرگاز با دست خودمون آتش نزنیم واز انخابات آمریکا نترسید چون قبل از انتخابات ما خودمان چنان بلایی به سر بازار بورس آورده ایم که دیگر جایی وجود ندارد که انتخابات آمریکا آنجارا خراب کند به پیر به پیامبر اصلا تحدیدات خارجی مخصوصا تحریم دیگر اثری در اقتصاد ما از این بعد نخواهد داشت دیگر چیزی برای تحریم شدن نداریم وچیزی نمانده که تحریم نشده باشد پس چرا دایم به بیراهه میرویم. بعضیها اظهار میکنند بخاطر اعتراض به دولت داریم میفروشیم ولی هیچ عقل سلیم اجازه نمیدهد با آتشزدن به اموال خود وبه بدبختی انداختن خود به دیگران اعتراض کنیم ومن بشما قول میدهم با این کار نه به کسی چیزی میشود ونه به خودت جز بدبختی و فشار زندگی چیزی آیید میشود پس دست به دست هم دهیم و مواظب سهام باقیمانده خود باشیم که ان شالله فرجی حاصل شو د

دیدگاه شما: