وضعیت بازار بورس فردا دوشنبه ۳ آذر ۹۹ چگونه خواهد شد؟ این سوالی است که بسیاری از فعالان بازار سرمایه با مشاهده ۲۸ هزار واحدی افت شاخص در ساعت اول معاملات می پرسند. بازار بورس امروز با عرضه بازگشایی شد اما در اواسط ساعات معاملاتی صف فروش در اکثر سهم ها جمع شد و افت شاخص را به میزان ۲۰ هزار واحد کاهش داد!

شاخص کل بازار بورس امروز دوم آذر ماه ۹۹، با افت ۷۶۸۸.۱۳ واحدی برابر با ۰.۵۶ درصد به ۱ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۸۴۷ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز با کاهش ۸۸۸.۳۵ واحد به ۸۸۸.۳۵ رسید. 

ارزش معاملات امروز بازار سرمایه به ۱۴۹,۵۱۳.۷۲۸B و حجم معاملات به ۱۷.۵۹۵B رسید.

بازار بورس فردا دوشنبه ۳ آذر ۹۹ چه می شود؟

همانطور که پیش بینی می شد شاخص کمی در محدوده ۱ میلیون ۳۵۰ هزار واحدی مقاومت کند و افت، ریزش امروز بازار سرمایه دور از انتظار نبود و دلیل آن هیجان و ترس موجود سهامداران میباشد.

برخی از کارشناسان بازار سرمایه بر این باورند که اکنون بهترین فرصت برای سرمایه گذاری و ورود به بازار سرمایه می باشد زیرا اکثر سهم ها در کف قیمتی قرار گرفته اند البته در انتخاب سهم مناسب کمی هوشمندانه عمل کنید و از روش های تحلیل تکینیکال و تحلیل بنیادی استفاده کنید.

برخی دیگر نیز بر این باورند که ورود شاخص به کانال ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی در هفته جاری به دور از انتظار نیست. در ادامه توجه شما را به نظر یکی از کارشناسان بازار سرمایه جلب می نمایم.

مشاهده جدیدترین اخبار بورسی:

وزیر اقتصاد: عرضه دارا سوم در بورس بزودی انجام خواهد شد

بازگشت ۱۵ نماد و خروج ۱۰ نماد از تابلو معاملاتی بورس

اوایل زمستان شاهد عرضه اولیه تپسی در فرابورس خواهیم بود

نظر کارشناس بازار بورس در رابطه با آینده بازار

کارشناس بازار سرمایه محمد اصولیان نظر خود را در رابطه با آینده بازار بورس چنین بیان کرد: در اواخر ساعات معاملاتی امروز شاهد جمع شدن صفوف فروش بودیم و به نظر می رسد که از فردا بازار سهام به تعادل و روند مثبت برمی‌گردد. و از آنجایی که بازار های موازی همچون طلا، ارز ، خودرو و مسکن جذابیت خود را از دست داده‌اند پول از بازار سهام خارج نمی‌شود و دوباره در بورس سرمایه‌کذاری می‌شود.

وی در ادامه افزود: به نظر می رسد که تا پایان هفته میزان تقاضا افزایش می یابد و شاخص رشد می کند.

وی در رابطه با افت امروز بازار سرمایه گفت: با توجه به تشکیل صفوف خرید و جمع شدن آنی آنها می توان گفت که کمی هنوز ترس و هیجان در بازار سرمایه وجود دارد و بسیاری از سهامداران بعد از اینکه اندکی سود کردند سهام خود را می‌فروشند و عرضه در بورس زیاد می‌شود.

با توجه به حجم خوب معاملات امروز ، فردا سوم آذر ماه ۹۹ شاهد وضعیت بهتری خواهیم بود.

* همیشه سبز و پر سود باشید *