فعالان بازار بورس با توجه به ریزش امروز شاخص کل در پی اخبار موثر بر آینده بازار بورس می باشند و این سوال را در ذهن دارند که آیا بازار بورس دوشنبه ۲۸ مهر ۹۹ صعودی و مثبت خواهد شد؟ معاملات بازار بورس امروز ۲۷ مهر ۹۹ بسیار متعادل شروع شد اما با گذشت ۱ ساعت از آغاز معاملات، با افزایش عرضه در تمامی گروه ها مشاهده شد.

شاخص کل بازار بورس امروز با ۴۷۱۱۷.۱۶ واحد ریزش و حدود ۳.۰۱ درصد به ۱ میلیون و ۵۱۴ هزار ۳۰۱ واحد رسید و شاخص هم وزن نیز با کاهش ۵۵۱۶ واحدی به ۴۰۶ هزار و ۴۴۱ واحد رسید.
ارزش معاملات امروز برابر است با ۶۲,۹۴۸.۵۵۷ میلیارد تومان و حجم معاملات به ۴.۱۹۷ میلیارد تومان می باشد.

پیش بینی بازار بورس دوشنبه ۲۸ مهر ۹۹

دلائل متعددی بر ریزش اخیر بازار بورس امروز موثر است که از جمله آنها می توان به نزدیک شدن انتخابان ریاست جمهوری آمریکا و استیضاح رئیس جمهور، آقای حسن روحانی اشاره نمود، که البته برخی از کارشناسان بازار سرمایه دلیل اصلی نزولی بودن بازار امروز را همان طرح جمع آوری امضا در مجلس برای استیضاح رئیس جمهور می دانند و معتقدند که صف های فروش اکثر سهم های دلاری و سهم های شاخص ساز طی ۲ روز آینده جمع خواهند شد و بازار جددا به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.  در ادامه این مطلب نظر شما را به گفته های یکی از کارشناسان بازار سرمایه در رابطه با آینده بازار بورس جلب می نماییم.

نظر کارشناس بازا سرمایه در مورد آینده بازار بورس

کارشناس بازار سرمایه خادم باقری نیز دلایل افت بازار بورس امروز (۲۷ مهر ۹۹) را استیضاح رئیس جمهور و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیان کرد و گفت : با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا به دلیل بیشتر بودن شانس بایدن ریزش دلار ممکن است جو بازار امروز را هیجانی کرده باشد و امکان دارد تا زمان انتخابات بازار نوسانی باشد و روز های آینده نیز مجددا شاهد جمع شدن صف ها فروش و رشد شاخص بورس و روند صعودی باشیم.