داوود رزاقی مدیر صندوق پالایش یکم ضمن اعلام مشارکت ۲۰ درصدی در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم و همچنین پیگیری های انجام شده درخصوص اضافه شدن نماد پالایشی یکم به پرتفوی سهامداران، از بازگشایی نماد پالایشی یکم در پایان این ماه خبر داد و بیان داشت: قرار بود حداقل یک ماه پس از پایان پذیره نویسی که در ۳۰ شهریور انجام شد، نماد پالایش یکم باز شود بنابراین احتمال بازگشایی این نماد در پایان مهر ماه جاری خواهد بود.

رزاقی درخصوص عدم نمایش نماد پالایش یکم در پرتفوی سهامداران برخی از کارگزاری ها گفت: طبق آخرین آمار و مغایرت گیری از پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق پالایش یکم آمار را به کارگزاری ها وبانک های عامل اعلام کردیم و کسانی که این واحدها را از طریق کارگزاری و یا بانک خریداری کردند، باید به کارگزاری و یا بانک خود مراجعه کنند اما با این وجود باز هم پیگیری می کنیم تا اگر نماد پالایش یکم در پرتفوی عده ای قرار نگرفته، این کار صورت گیرد.

همچنین بخوانید: چگونه پالایش یکم را به پرتفوی اضافه کنیم؟

مدیر صندوق پالایشی یکم از بازگشایی نماد پالایش یکم در پایان مهرماه خبر داد

به گزارش اقتصاد آنلاین

داود رزاقی در پاسخ به این پرسش که نماد پالایشی یکم در برخی از کارگزاری‌ها در پرتفوی مشتریان قرار گرفته، اما برای برخی این کار صورت نگرفته است، گفت: ما طبق آخرین آمار و مغایرت‌گیری از پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق پالایش یکم آمار را به کارگزاری‌ها و بانک‌های عامل اعلام کردیم و کسانی که این واحدها را از طریق کارگزاری و یا بانک خریداری کردند، باید به کارگزاری خود و یا بانک مراجعه کنند. اما در عین حال باز هم پیگیری می‌کنیم، تا اگر نماد پالایش در پرتفوی عده‌ای قرار نگرفته، این کار صورت گیرد.

چند درصد از دارا دوم به فروش رفت؟

مدیر صندوق پالایش یکم در پاسخ به این پرسش که بعد از مغایرت‌گیری چقدر از واحدهای صندوق پالایش یکم به فروش رسید، گفت: در مجموع ۱۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از واحدهای صندوق پالایش یکم به فروش رسید و کل پولی که به دلیل مغایرت به مردم برگشت داده شد، حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان بود و در واقع از کل ارزش صندوق دارا دوم یا همان پالایش یکم به ارزش ۶۲ هزار میلیارد تومان در نهایت ۱۳.۸ هزار میلیارد تومان یعنی ۲۰ درصد به فروش رسیده است.

ارزش هر واحد از صندوق پالایش یکم چقدر است؟

رزاقی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر ارزش هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق پالایش یکم چقدر است، گفت: باید به قیمت روز و ارزش دارایی آن یا اصطلاحاً NAV حساب کنیم و در این زمینه با سازمان بورس، سازمان خصوصی‌سازی و شرکت پالایش و پخش صحبت می‌شود، تا اینکه نماد این صندوق چه موقع در بازار بورس باز شود و پس از آن بازارگردانی انجام شود.

زمان بازگشایی پالایشی یکم

وی این را هم اضافه کرد: قرار بود حداقل یک‌ماه پس از پایان پذیره‌نویسی که در ۳۰ شهریور انجام شد، نماد پالایش یکم باز شود، بنابراین احتمال بازگشایی این نماد در پایان این ماه خواهد بود.

رزاقی در مورد اینکه بقیه واحدهای باقی‌مانده از صندوق پالایش یکم چه می‌شود، گفت: در حال حاضر ۲۰ درصد از واحدهای صندوق پالایش توسط مردم خریداری شده، اما بقیه این واحدها را نمی‌دانم دولت می‌خواهد چه کند؟ ، فقط بحث مدیریت و بازارگردانی و پذیره‌نویسی آن برعهده ماست و ما وظیفه دیگری نداریم، در این زمینه با سازمان خصوصی‌سازی تصمیم بگیرد.

رزاقی گفت: به زودی سایت صندوق پالایش یکم تکمیل می‌شود و آن موقع ارزش روز دارایی‌های صندوق مشخص می‌شود و بر روی سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران و سایت کدال قرار می‌گیرد.