مدیرعامل بورس تهران در ارتباط با بازدهی سرمایه گذاری در بازار بورس تهران در سال ۹۸ اعلام کرد: ارزش بورس تهران در سال ۹۸ بیش از ۲.۶ برابر بود و جایگاه خود را در اقتصاد ایران تحت عنوان بازاری اثرگذار، بیشتر از قبل محکم نمود همچنین بازدهی سرمایه‌گذاری بورس تهران در سال ۹۸ به طور متوسط به بیش از ۱۸۰ درصد رسید.

درباره وضعیت بازار سهام در سال ۹۹بیشتر بخوانید 

مدیرعامل بورس تهران ادامه داد: بورس اوراق بهادار تهران با همراهی و همکاری دیگر ارکان بازار سرمایه علی الخصوص سازمان بورس و اوراق بهادار و با درایت کمیته فقهی، موفق شد تا در سال ۱۳۹۸ سازوکار فروش تعهدی با کارکرد فروش استقراضی را به مجموعه‌ ابزارهای مالی بازار سرمایه اضافه کند.

همچنین در سال ۹۸ بازار مشتقه بورس تهران علی الخصوص قراردادهای اختیار معامله رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه نمودند.

وی خاطر نشان کرد: نقدشوندگی یکی از مهمترین عوامل رشد قابل ملاحظه بورس‌ اوراق بهادار بود به گونه‌ای که ارزش معاملات بورس تهران رشدی بیش از ۲۳۰ درصد را ثبت نمود.

بیشتر بدانید: بورس در چه روزهایی از عید نوروز ۹۹ فعال خواهد بود

علی صحرائی ادامه داد: از دیگر اتفاقات خوب سال ۹۸ در بورس تهران میتوان به رشد ارزش بازار آن اشاره نمود در واقع ارزش بورس تهران در سال ۹۸ به بیش از ۲.۶ برابر رسید و جایگاه خود را تحت عنوان بازاری اثرگذار در اقتصاد ایران بیشتر از قبل محکم نمود.

مدیرعامل بورس تهران درباره بازدهی بورس اوراق بهادار گفت: در سال ۹۸ سرمایه‌گذاران بورس اوراق بهادار تهران سالی خوب را از نظر بازدهی تجربه نمودند به گونه‌ای که در سال ۹۸ متوسط بازدهی سرمایه‌گذاری در بورس تهران بیش از ۱۸۰ درصد بود.

صحرائی گفت طبق آمار فدراسیون جهانی بورس ها (WFE)، بورس تهران رتبه دوم در میان اعضای این فدراسیون و رتبه اول در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را کسب نمود.