بازار بورس در هفته ای که گذشت روی خوشی به فعالان خود نشان نداد، در پی منفی های پیاپی برخی کارشناسان بازار گفتند که این رفتار هیجانی سهامداران به دلیل ترس از نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و کاهش نرخ دلار می باشد و تا مشخص شدن آن این نوسانات ادامه دار خواهد بود و با وجود از دست دادن حمایتی که در محدوده ۱ میلیون ۴۰۰ هزار واحدی داشت مجددا روند صعودی خود را از اوایل آذر ۹۹ آغاز خواهد کرد. در ادامه ای مطلب به پیش بینی وضعیت بازار بورس در شنبه سوم آبان ماه ۹۹ می پردازیم.

بازار بورس امروز ۳۰ مهر ۹۹ با ریزش ۰.۵ درصدی شاخص همراه بود و با کاهش ۷۰۱۸ واحد به ۱ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۲۱۸ واحد رسید و شاخص هم وزن با ۱۰۸۴ واحد کاهش به ۳۹۳,۸۶۳ رسید.
حجم معاملات ۱۰.۷۰۳ میلیارد تومان و ارزش معاملات آن برابر با ۹۲,۳۱۳.۰۵۷ میلیارد تومان می باشد.

آیا بازار بورس در شنبه ۳ آبان ماه ۹۹ چه می شود؟

بازار بورس در چهارشنبه ۳۰ مهر ۹۹، آخرین روز معاملاتی هفته متعادل شروع به کار در و حتی در برخی نماد ها شاهد صف خرید بودیم اما با گذشت ۱ ساعت از بازگشایی، از میزان عرضه بر تقاضا برتری پیدا کرد و بازار را به سمت منفی سوق داد و موجب منفی شدم شاخص کل و شاخص هم وزن شد.

اما روند بازار بورس در هفته آینده و شنبه ۳ آبان ماه ۹۹ چگونه خواهد شد؟ انتظار می رود روند بازار پی از سیر نزولی که در هفته گذشت پشت سر گذاشت، مثبت و صعودی خواهد و دلیل آن نیز اخبار مثبت و تاثیر گذاری می باشد که امروز منتشر شد.

انتقال یک درصد از سرمایه صندوق توسعه ملی به بازار بورس

با هفته های ابتدایی اصلاح بازار بورس دولت به منظور حمایت، خبر از انتقال یک درصد از صندوق توسعه ملی به بازار بورس خبر داد که باعث دلگرمی سهامداران شد و برخی نیز به همین امید سهامدارای کردند و در این بازار ماندند اما با گذشت هفته ها از انتشار این خبر ، اقدام خاصی صورت نگرفت که امروز علی ربیعی سخنگوی مجلس از روند انتقال این سرمایه داد.

عدم تایید قیمت گذاری فولاد دستوری در بورس کالا

در جلسه غیر علنی مجلس در رابطه با قیمت گذاری دستوری فولاد در بورس کالا، هر گونه قیمت گذاری دستوری و مداخله در کانیزم عرضه و تقاضا تاکید شد و مقرر شد در یک بازه زمانی مشخص زنجیره مواد اولیه تا محصولات نهایی مانند فولاد در بورس کالا عرضه شودو با تنظیم گری حرفه ای بازار از رانت و فساد جلوگیری شود.

تثبیت بازار بورس با کاهش قیمت دلار

رئیس مجس محمدباقر قالیباف گفت: طی جلساتی که چند روز گذشته با وزرای اقتصادی داشتیم تصمیماتی اتخاذ شد که به تثبیت بازار بورس و کاهش نرخ دلار موثر خواهد بود.

با توجه به این اخبار موثر و همچنین بازگشایی صندوق پالایش یکم و ادامه دارد بودن عرضه صندوق های سرمایه گذاری (ETF) قابل معامله در بورس که دولت وعده آنها را داده بود می توان به آغاز روند صعودی بازار در اواسط پاییز ۹۹ امیدوار باشیم.