امروز سه شنبه بازار بورس ایران با افت ۳ درصدی همراه بود و با شاخص کل با کاهش ۴۲۹۷۱ واحد به ۱ میلیون و ۴۱۹ هزار ۳۱۲ واحد رسید، گویی مقاومتی که در محدوده ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی را از دست داده! برخی از کارشناسان بازار بورس بر این باورند که با از دست دادن این مقاومت نیز بازشگت بازار امکان پذیر است اما این کار سخت است. در ادامه این مطلب به پیش بینی بازار بورس فردا ۳۰ مهر ۹۹ ، چهارشنبه آخرین روز معاملاتی این هفته نزولی چگونه خواهد بود.

تاسیس ۵۰ هلدینگ سرمایه گذاری و پذیرش ۱۰ معدن در بازار بورس

بازار بورس در ۳۰ مهر ۹۹ چگونه خواهد شد؟

سهامداران عادی که امروز باعث برهم خوردن جو بازار شدند و هیجانی رفتار می کنند همان کسانی هستند که به توصیه رئیس جمهور در این بازار سرمایه گذاری کردند این افراد تازه واراد به دلیل عدم آگاهی نسبت به سازوکار این بازار اکنون به دلیل ترس از دست دادن سرمایه خود در صف های سنگین فروش حضور دارند!

من یک سوال دارم، آیا اوایل سال ۹۹ که تمام بازار سبز پوش بود و تمام سهم ها روزانه ۵ درصد سود می دادند ارزنده بودند؟ و اکنون که تمام بازار منفی و قرمز پوش شدند، هیچ سهم ارزنده ای در بازار وجود ندارد؟

خیر!! آن وضعیت خوب صعودی و منفی های پیاپی کنونی همه عواقب ورود افراد کم تجربه است که نمی دانند بازار بورس در بلند مدت از هر بازار دیگر سودمند تر است. از تمام سهامداران عزیز خواهش می کنم که سهام ارزنده خود را با ضرر و کمتر از ارزش ذاتی آن به فروش نرسانند و صبوری کنند تا آرامش به بازار بازگردد.

اما همانطور که در ابتدا اشاره شد، با وجود اینکه شاخص مقاومت خود را در محدود ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی از دست داد اما به گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی براساس تحلیل کارشناسان وضعیت بازار بورس رو به رشد و بهبود خواهد بود. در ادامه نظر شما را به گفتگو فرهاد دژ پسند در رابطه با روند بازار جلب می نمایم.

صحبت های وزیر امور اقتصادی و دارایی در رابطه با آینده بازار بورس

وزیر امور اقتصادی و دارایی، فرهاد دژ پسند در حاشیه جلسه گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفت : تحلیلگران بازار سرمایه با رصد دقیق وضعیت بازار بورس، آینده آن را صعودی و مثبت پیش بینی نمود.

دژپسند با اشاره به عرضه سهام دارا سوم اظهار داشت: در حال حاضر زمان دقیق عرضه سهام مشخص نیست اما در آینده نزدیک پس از نهایی شدن در کمیته تخصصی، زمان عرضه آن را اعلام خواهیم کرد.