روزهای پایانی سال ۹۸ را می گذرانیم و در حالی که سایه ویروس کرونا بر اقتصاد ایران و جهان افتاده، بورس ایران نیز تحت تاثیر تبعات منفی این ویروس مهلک نوسانات شدیدی را تجربه می کند. اما بازار بورس تهران امروز روز شلوغی را پشت سر گذاشت و از اواسط بازار، از فشار فروش فروشندگان کاسته شدو خریداران دست به نقد به میدان آمدند که این اتفاق، بی ربط به انتشار اطلاعیه های چند نماد بورسی مهم نبود.

یکی از شرکتهای شاخص ساز و بزرگ بورسی شرکت صنایع ملی مس ایران با نماد فملی است که از ابتدای ساعات معاملاتی و علی رغم جو منفی و فشار فروش در بسیاری از نمادها، معاملات خوبی را تجربه کرد چرا که چند ساعت پس از شروع بازار بود که اطلاعیه شفاف سازی فملی روی کدال نشست و سهامداران با توجه به سودسازی مناسب آن، به سمت خرید این نماد که در قیمت های مناسبی قرار دارد، حمله ور شدند.

بر این اساس شرکت صنایع ملی مس ایران ( فملی) در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که با توجه به تعیین قیمت پایه مواد معدنی در سال ۱۳۹۸، محاسبه حقوق دولتی شرکت ملی صنایع مس ایران بر اساس ۹ درصد کاتد از ابتدای سال ۱۳۹۸ بوده که این موضوع ۳ هزار میلیارد ریال سودآوری برای این شرکت در پی داشته است.

سایت کدال امروز اطلاعیه های زیادی را به خود دید که می توان به اطلاعیه شرکت چکاپا اشاره کرد که به منظور حفظ سلامت کارکنانش به واسطه شیوع ویروس کرونا، فعالیتهای خود را از امروز ۲۵ اسفند تا ۸ فروردین به حال تعلیق در آورد.

شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد نیز با انتشار اطلاعیه ای در کدال اعلام کرد ۳۰ درصد از سهام معدن قره آغاج زنجام را از شرکت گروه معدنی میعاد نگین ابرار به ارزش ۴۵۰ میلیارد ریال خریداری کرده است که ۷ درصد ارزش دارایی های این شرکت در سال مالی گذشته محسوب می شود.