شرکت مواد اولیه دارو پخش با نماد «دتماد» از رشد سود چشمگیر خبر داده است. طبق گزارش عملکرد، این شرکت در نیمه نخست سال جاری سود خالص ۱.۴۹۹ میلیارد ریالی را محقق کرده، درآمد این شرکت در این دوره ۳۲۳۹ میلیارد ریال ثبت گردیده است. افزایش درآمدهای «دتماد» ناشی از افزایش نرخ‌های فروش و فروش محصولات غیر نارکوتیک‌های داخلی است.

افزایش سود دتماد در عملکرد ۶ ماهه نخست سال

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز:

اگر چه تورم به وجود آمده در سال‌ها و ماه‌های اخیر موجبات نگرانی بخش بزرگی از مردم جامعه را تحت تاثیر قرار داده، با این وجود برنده اصلی این تورم کمرشکن، شرکت‌های تولیدی آنهم با توجه به ضعف شدید نظارتی و افزایش نرخ‌های فروش هستند.

شرکت مواداولیه داروپخش نیز از این قاعده مستثنی نبود و با توجه به افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش غیر نارکوتیک‌های داخلی و فروش عجیب نارکوتیک‌های صادراتی موفق به تحقق سود خالصی مطلوب گردید.

در صورت‌های مالی حسابرسی شده شرکت در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۹، بخش عمده‌ای از رشد درآمد‌های شرکت مربوط به رشد چشمگیر نرخ‌های فروش و همچنین مقادیر فروش محصولات غیر نارکوتیک‌های داخلی در این مدت است.

در مجموع از نکات امیدوارکننده گزارش‌های مالی منتشره این شرکت می‌توان به افزایش قابل ملاحظه مقادیر و درآمد‌های فروش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اشاره داشت. این شرکت در ۶ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ موفق به ثبت درآمدی ۳۲۳۹ میلیارد ریالی شده که این موضوع منجر به تحقق سود خالصی ۱.۴۹۹ میلیارد ریالی همراه با حاشیه سود خالصی چشمگیر شد.

همچنین بخوانید: طوفان شرکت ‌های دارویی پایان یافت/برقراری تخصیص ارز دولتی به صنعت دارو